Reklama

Reklama

Zamach w Paryżu

Rupert Murdoch: Muzułmanie są odpowiedzialni za dżihadystów

Potentat medialny i miliarder Rupert Murdoch wywołał burzę, stwierdzając, że wszyscy muzułmanie są odpowiedzialni za terrorystyczną działalność dżihadystów.

Właściciel News Corporation, korporacji skupiającej liczne tytuły prasowe, stacje telewizyjne i wydawnictwa, w mocnych słowach skomentował zamachy w Paryżu na swoim prywatnym koncie na Twitterze.

Reklama

"Może większość muzułmanów jest pokojowo nastawiona, ale dopóki nie uznają oni i nie zwalczą toczącego ich organizm raka dżihadu, muszą zostać uznani za winnych tego, co się stało" - pisze 84-letni miliarder.

Słowa Murdocha wywołały burzliwą dyskusję i lawinę komentarzy. Kiedy politycy na całym świecie i sami muzułmanie starają się oddzielić problem terroryzmu od islamu, podkreślając, że nie mamy do czynienia z wojną religijną, magnat medialny tylko dolał oliwy do ognia.

"Rupert Murdoch uważa, że wszyscy muzułmanie powinni przeprosić za terroryzm. Wobec tego w imieniu białych ludzi chciałbym przeprosić za Ruperta Murdocha" - ripostuje brytyjski pisarz Matt Haig.

Wtóruje mu J. K. Rowling. "Urodziłam się chrześcijanką. Jeśli to czyni mnie odpowiedzialną za Ruperta Murdocha, poddam się ekskomunice" - dodaje twórczyni popularnej serii książek o przygodach Harry’ego Pottera.

84-letni właściciel News Corporation w kolejnym komentarzu wyraził opinię, że polityczna poprawność nie jest rozwiązaniem problemu islamskich ekstremistów.

"Zagrożenie atakami dżihadystów jest wielkie, może wystąpić wszędzie od Filipin przez Afrykę, Europę i Stany Zjednoczone. Polityczna poprawność to hipokryzja i zaprzeczenie tego problemu" - uważa Murdoch.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne