Reklama

Reklama

Zamach w Paryżu

Media: Atak na "Charlie Hebdo". Zidentyfikowano sprawców

Trzej podejrzani o zorganizowanie zamachu na francuski tygodnik "Charlie Hebdo" zostali zidentyfikowani przez policję.To mężczyźni w wieku 18, 32 i 34 lata. Dwaj są braćmi - podał dziennik internetowy "Info Metronews"."Liberation" informuje natomiast, że "sprawcy zostali już zlokalizowani".

Policja zna imiona, nazwiska i daty urodzenia sprawców napadu - informuje "Info Metronews".

"Dwaj trzydziestolatkowie, narodowości francuskiej, są braćmi, nazywają się Said i Cherif K." - pisze dziennik, powołując się na policję.

Nie jest jeszcze znana narodowość trzeciego, najmłodszego napastnika; policja podaje, że nazywa się on Hamyd M. Wiadomo jednak, że w roku ubiegłym zapisał się do ostatniej klasy liceum Charleville-Mezieres w Reims (w północno-wschodniej Francji).

Reklama

Lokalny dziennik "L'Union en Ardennais" podał w środę po południu, że śledztwo w sprawie najmłodszego napastnika "kieruje się do Reims", gdzie "przeprowadzane są rewizje i poszukiwania". Skierowano tam również specjalne jednostki taktyczne francuskiej policji RAID.

Cherif K. jest dobrze znany policji. W roku 2005 był sądzony za przynależność do organizacji zajmującej się wysyłaniem przyszłych dżihadystów do Iraku.

Miał on należeć do komórki tej organizacji nazywanej "Iracką filią 19. dzielnicy Paryża". Wraz z kilkunastoma wspólnikami Cherif K. miał nakłonić w latach 2003-2005 około dziesięciu młodych ludzi do wyjazdu do Iraku, gdzie mieli walczyć po stronie dżihadystów - podaje "Metronews".

W 2005 roku Cherifa K. skazano na trzy lata więzienia, w tym 18 miesięcy w zawieszeniu.

Reklama

Reklama

Reklama