Reklama

Reklama

Zamach w Nicei. Powstała specjalna strona na Facebooku

Na Facebooku powstała specjalna strona, na której osoby poszukujące swoich bliskich mogących przebywać w Nicei, zamieszczają apele o pomoc w ich znalezieniu. Wśród licznych apeli znalazł się wpis o Polaku, a jedna z akcji - poszukiwania dziecka - zakończyła się szczęśliwie.

W zamachu, do którego doszło w czwartkowy wieczór w Nicei zginęły 84 osoby. Wiele osób przebywa nadal w szpitalach. W związku z trudnością odnalezienia swoich bliskich, którzy mogli w tym czasie przebywać w pobliżu miejsca ataku, na Facebooku powstała strona SOS Nice.

Reklama

Na stronie zamieszczane są zdjęcia poszukiwanych i kilka słów opisu. Autorzy wpisów proszą użytkowników mediów społecznościowych o pomoc w znalezieniu swoich bliskich. Jeden z takich apeli zakończył się szczęśliwie. Dzięki internautom, kilka godzin po zamachu, rodzicom udało się odnaleźć ośmiomiesięczne dziecko, które zaginęło podczas ataku.

Na stronie znajduje się również wpis, w którym czytamy o poszukiwaniach 17-letniego Polaka, który miał być w Nicei przejazdem. W komentarzu do apelu, pojawiła się jednak informacja od jednego z użytkowników, w której przekonuje on, że kontaktował się z ojcem młodego mężczyzny, a ten uspokoił, że to na szczęście fałszywy alarm. 17-latek ma być cały i zdrowy - wynika z informacji.

Przypomnijmy, że nie pojawiła się jeszcze oficjalna lista ofiar. Do tej pory wiadomo, że wśród ofiar jest m.in. dwóch Amerykanów, Rosjanka i Ukrainiec.

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy