Reklama

Reklama

Rosja: Putin opublikował video-list do prezydenta Francji

Kreml opublikował krótki film z przemówieniem prezydenta Rosji do Francuzów. Władimir Putin mówi w nim, iż zdaje sobie sprawę, że obecnie francuskie władze, w tym prezydent Francoise Hollande, nie mają czasu, aby prowadzić rozmowy telefoniczne, dlatego w ten sposób chciał przekazać kondolencje i wyrazy solidarności.

Zapis video został zamieszczony na oficjalnej stronie prezydenta Rosji. Władimir Putin informuje, że już w nocy dowiedział się o "obrzydliwym akcie terrorystycznym".

"Drogi Francois, Rosja wie, co to jest terror i jakie zagrożenie niesie dla nas wszystkich. Nasz naród nie raz doświadczał podobnych tragedii, dlatego głęboko przeżywa, to co się stało. Współczuje francuskiemu narodowi i jest z nim solidarny" - oświadczył gospodarz Kremla.

Reklama

Dalej Władimir Putin odnosi się bezpośrednio do zamachu terrorystycznego, który pochłonął życie ponad 80 osób. "Przestępstwo w Nicei popełniono ze szczególną brutalnością i cynizmem. Jeszcze raz chcę podkreślić, że tylko wspólnym wysiłkiem będzie można pokonać terroryzm" - dodał prezydent Rosji.

Wcześniej szef rosyjskiego rządu Dmitrij Miedwiediew wezwał świat do zdecydowanej walki z terrorystami stwierdzając, że skoro rozumieją oni tylko siłę, to trzeba siłę wykorzystać przeciwko nim.

Zobacz film z przemówieniem Władimira Putina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy