Reklama

Reklama

​"Kościół w Polsce solidaryzuje się w proteście przeciwko aktowi terroru"

"Kościół katolicki w Polsce solidaryzuje się w proteście przeciwko barbarzyńskiemu aktowi terroru, który powinien być stanowczo potępiony przez wspólnotę międzynarodową" - napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście kondolencyjnym w związku z zamachem w Nicei.

List otrzymali ambasador Francji Pierre Buhler oraz biskup Nicei bp André Marceu. Abp Gądecki zapewnił w nim o modlitwie w intencji ofiar oraz o duchowej bliskości z ich rodzinami i przyjaciółmi.

Reklama

"Kościół katolicki w Polsce solidaryzuje się w proteście przeciwko tak barbarzyńskiemu aktowi terroru, który powinien być stanowczo potępiony przez wspólnotę międzynarodową" - napisał przewodniczący KEP.

"Wraz z wiernymi i pasterzami Kościoła, który jest w Polsce, powierzam Francję troskliwej opiece Najświętszej Maryi Panny, wypraszając u Boga dar pocieszenia i pokoju" - dodał.

Do ataku w Nicei doszło w czwartek wieczorem, podczas obchodów Dnia Bastylii, na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi, zginęły 84 osoby, a 18 jest w stanie krytycznym. Wśród ofiar śmiertelnych są dzieci. Prezydent Francois Hollande oświadczył, że był to atak o charakterze terrorystycznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy