Reklama

Reklama

Francja: MSW chce skasowania nagrań z zamachu w Nicei

Francuskie MSW wezwało władze Nicei do skasowania nagrań z kamer rejestrujących tragiczne wydarzenia 14 lipca. Chodzi o zamach, w którym zginęły osiemdziesiąt cztery osoby. Kilkanaście wciąż walczy o życie.

Depesza z Paryża wywołała w merostwie w Nicei chaos i zamieszanie. Domagano się w niej całkowitego wymazania filmów nagranych przez kamery rejestrujące wydarzenia na Promenadzie Anglików i wszystkich zapisów dotyczących zamachu oraz okoliczności go poprzedzających.

W sumie kamery nagrały 30 tysięcy godzin filmów.

Prokuratura paryska tłumaczy swoją decyzję faktem, że chce uniknąć przecieku zawartych na nagraniach informacji. Obawia się, że mogą one być wykorzystywane przez propagandę dżihadu. Pałac Elizejski zażądał kopii nagrań.

Reklama

Od policjantki obsługującej kamery MSW domaga się stwierdzenia, że na miejscu były patrole policji narodowej. Ona twierdzi, że takich nie widziała i nie ma ich na filmach.

Decyzji MSW trudno nie wiązać z zarzutami, iż władze w niewystarczający sposób zapewniły bezpieczeństwo w Nicei. Skierowano do tego tylko policję miejską, znacznie gorzej wyposażoną w broń niż policja narodowa, żandarmeria czy wojsko.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy