Reklama

Reklama

Atak w Nicei. Zidentyfikowano wszystkie ofiary śmiertelne

Wszystkie 84 ofiary śmiertelne ataku terrorystycznego w Nicei z 14 lipca zostały zidentyfikowane - poinformowały w środę władze francuskie. Bilans zabitych nie zmienił się od zamachu, ale kilkanaście osób pozostaje w stanie krytycznym.

Rzeczniczka prokuratury Agnes Thibault-Lecuivre sprecyzowała, że niektóre z 84 ofiar ataku zmarły po przewiezieniu do szpitala wskutek odniesionych ran.   

Francuskie władze nie udostępniły listy nazwisk osób, które zostały staranowane przez prowadzoną przez Tunezyjczyka Mohameda Lahouaiej Bouhlela ciężarówkę na nadmorskiej promenadzie w Nicei podczas obchodów święta narodowego Francji, Dnia Bastylii.     

W przemówieniu skierowanym w środę do rezerwistów francuskiej armii prezydent Francois Hollande powiedział, że 15 osób rannych w ataku w Nicei i przebywających w szpitalu wciąż walczy o życie. Hollande wyraził przy tym zadowolenie z pracy francuskich służb ratunkowych oraz służb bezpieczeństwa po zamachu.   

Reklama

Według francuskich władz obecnie w związku z atakiem w areszcie przebywa pięć osób podejrzanych. Szósta zatrzymana osoba została zwolniona. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy