Reklama

Reklama

Zamach w Manchesterze

Saperzy przeszukują dom w Wigan. Policja ewakuowała okolicę

Brytyjska policja, która w ramach dochodzenia ws. zamachu terrorystycznego przeszukuje w czwartek dom w Wigan w pobliżu Manchesteru, wezwała na miejsce saperów i ewakuowała okolice posiadłości. W środę zatrzymano tam siódmego podejrzanego w tym śledztwie.

Policja poinformowała, że ewakuacja jest jedynie działaniem prewencyjnym, podjętym ze względu na "podejrzane przedmioty" znalezione w domu w Wigan.

Przeszukanie posiadłości jest "następstwem aresztowania (podejrzanego); dziś rano zorganizowano nalot na dom w Wigan" - podała wcześniej w czwartek policja metropolitalna z Manchesteru.

W Wielkiej Brytanii aresztowano już wcześniej sześć osób w związku z zamachem; w Libii zatrzymano w brata zamachowca, Hashema, oraz jego ojca Ramadana.

W środę po południu szef policji w Manchesterze Ian Hopkins poinformował, że służby prowadzą śledztwo w sprawie siatki terrorystycznej zaangażowanej w zamach.

Reklama

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne