Reklama

Reklama

Pogrzeb polskiego kierowcy. Obecny będzie prezydent

Gmina Banie przygotowuje się do pogrzebu polskiego kierowcy, który zginął z rąk tunezyjskiego zamachowca w Berlinie. Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana rozpoczną się w południe mszą świętą w miejscowym kościele. Weźmie w nich udział prezydent Andrzej Duda.

Wójt gminy Banie Teresa Sadowska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że służby zabezpieczą teren miejscowości, wydzielając między innymi miejsca parkingowe dla rodziny czy gości. Niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu.

Sadowska nie potrafi ocenić, ile osób pożegna zmarłego kierowcę, ale zapewnia, że postara się przygotować na każdą ilość ludzi.

19 grudnia 37-letni Łukasz Urban został zamordowany przez terrorystę, który przeprowadził atak w Berlinie. Zamachowiec ukradł ciężarówkę polskiego kierowcy, a następnie wjechał nią w tłum, zgromadzony na jarmarku bożonarodzeniowym. Zginęło 12 osób, a około 50 zostało rannych. Terrorysta zastrzelił też polskiego kierowcę, który próbował go powstrzymać.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy