Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu AirAsia

Katastrofa Airbusa: Odnaleziono czarne skrzynki samolotu?

Indonezyjska łódź patrolowa odnalazła obiekt, który może być ogonem airbusa linii AirAsia. To właśnie w tej części maszyny znajdują się tzw. czarne skrzynki. Do tej pory odnaleziono ciała 37 osób. Na pokładzie samolotu lecącego z indonezyjskiej Surabaji do Singapuru znajdowały się 162 osoby.

Wcześniej indonezyjskie władze informowały o zlokalizowaniu 5 dużych obiektów, które zdaniem specjalistów mogą być szczątkami airbusa linii AirAsia. Obiekty te znajdują się na głębokości 30 metrów, co znacznie ułatwi ich wydobycie. Dotarcie do nich na razie nie było jednak możliwe ze względu na złą pogodę.

Ministerstwo transportu Indonezji poinformowało zaś o odsunięciu od obowiązków urzędników odpowiedzialnych za nadzór transportu lotniczego. Nie podano przyczyn tego kroku. Wcześniej jednak pojawiły się doniesienia, że linie lotnicze Air Asia w chwili katastrofy nie miały pozwolenia na obsługę połączenia lotniczego Surabaja - Singapur. 

Reklama

W poniedziałek mija dziewiąty dzień od katastrofy airbusa należącego do malezyjskiego prywatnego przewoźnika. W poszukiwaniach, które obecnie koncentrują się na odnalezieniu czarnych skrzynek maszyny, bierze udział ponad 100 statków, samolotów i śmigłowców.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy