Reklama

Reklama

Wypadek włoskiego wycieczkowca Costa Concordia

​Znaleziono ciało 32. ofiary katastrofy Costy Concordii

W demontowanym wraku statku Costa Concordia, stojącym w porcie w Genui, znaleziono w poniedziałek ciało ostatniej, 32. ofiary katastrofy z 13 stycznia 2012 roku. Zwłoki pochodzącego z Indii kelnera znajdowały się w jednej z kajut.

Reklama

Wcześniej wielokrotnie prowadzono poszukiwania ostatniego zaginionego, gdy statek stał jeszcze koło wyspy Giglio. Dopiero teraz jednak możliwe było dotarcie do kajuty, w której zlokalizowano ciało.

Reklama

Gigantyczny wycieczkowiec z ponad 4 tysiącami osób na pokładzie rozbił się o podmorskie skały, gdy za blisko podpłynął do brzegów Giglio.

Była to największa katastrofa morska w powojennej historii Włoch. W jej sprawie trwa proces, w którym jedynym oskarżonym jest kapitan statku Francesco Schettino. Za spowodowanie katastrofy i śmierci 32 osób grozi mu kara do 20 lat więzienia.

Precedensu nie miała na świecie przeprowadzona w zeszłym roku operacja podniesienia wraku długości prawie 300 metrów , a także jego transportu z Giglio do Genui pod koniec lipca tego roku. W porcie w Ligurii prowadzony jest jego demontaż. Ciało kelnera znaleziono w trakcie prowadzonych na pokładzie prac.

Z Rzymu Sywia Wysocka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje