Reklama

Reklama

Zamieszki na Kapitolu. CNN: Zmarł ranny policjant

Stacja CNN, powołując się na trzy niezależne źródła, podaje, że zmarł jeden z policjantów, rannych podczas środowych zamieszek na Kapitolu w Waszyngtonie. To piąta ofiara śmiertelna wydarzeń w siedzibie amerykańskiego Kongresu.

W czasie zamieszek w środę śmierć poniosło czworo zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, w tym Ashli Babbit z San Diego, która służyła w przeszłości w siłach powietrznych Stanów Zjednoczonych. Rannych zostało około 50 funkcjonariuszy policji.

Reklama

CNN pisze, że oficer zmarł w czwartek w szpitalu w wyniku obrażeń, odniesionych w starciach podczas szturmu tłumu na siedzibę Kongresu. Więcej szczegółów nie podano. 

AP: Szef policji Kapitolu rezygnuje

W związku ze środowymi wydarzeniami w siedzibie amerykańskiego Kongresu szef policji Kapitolu Steven Sund złoży rezygnację. Sund oświadczył w czwartek, że policja przygotowana była na pokojową demonstrację zwolenników prezydenta Donalda Trumpa i nie spodziewała się brutalnego ataku. Dodał, że w czasie swojej 30-letniej służby policyjnej nie doświadczył czegoś tak wstrząsającego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje