Reklama

Reklama

Wybory w USA. Jak kandydaci spędzili niedzielę?

W niedzielę (8 listopada) urzędujący prezydent USA Donald Trump grał w golfa na swoim polu golfowym w Sterling w Wirginii, a Joe Biden, który według mediów wygrał wybory prezydenckie, udał się na mszę do kościoła w pobliżu swojego domu - informują agencje.

Donald Trump odwiedził swoje pole golfowe niedaleko Waszyngtonu drugi dzień z rzędu; to właśnie tam przebywał w sobotę, gdy główne amerykańskie media uznały zwycięstwo Bidena we wtorkowych wyborach - relacjonuje AFP.

W drodze z Białego Domu do klubu golfowego Trump minął grupy Amerykanów trzymających transparenty z wrogimi wobec niego hasłami - relacjonuje agencja, przypominając, że dzień wcześniej na ulice głównych amerykańskich miast wyszły tłumy ludzi świętujących przegraną republikanina.

Joe Biden jak co niedzielę

Joe Biden, który jest praktykującym katolikiem i regularnie uczestniczy w mszy świętej, ok. godz. 10.30 pojawił się w położonym blisko jego domu kościele św. Józefa w Wilmington w stanie Delaware - donosi agencja AP.

Reklama

Przyszły 46. prezydent USA poszedł na mszę w towarzystwie swojej córki Ashley i wnuka Huntera. Jak informuje portal radia NPR, później Biden odwiedził pobliski cmentarz, na którym pochowani są m.in. jego rodzice oraz jego pierwsza żona Neilia i ich córka Naomi, które zginęły w wypadku samochodowym w 1972 r., i ich syn Beau, który zmarł w 2015 r. po chorobie nowotworowej.

Jak informuje AP, demokrata zazwyczaj wchodzi do kościoła kilka minut po rozpoczęciu mszy i opuszcza ją na krótko przed jej zakończeniem, by nie przeszkadzać innym wiernym obecnością agentów Secret Service. W niedzielę pod kościołem czekali na Bidena licznie zgromadzeni przedstawiciele mediów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy