Reklama

Reklama

W Białym Domu pierwszy raz zamieszka pies ze schroniska

Joe Biden do Białego Domu zabierze swoje dwa owczarki niemieckie. Jeden z nich będzie pierwszym w historii psem ze schroniska mieszkającym w oficjalnej rezydencji prezydenta USA - poinformował w poniedziałek (9 listopada) na swojej stronie internetowej "Washington Post".

Joe Biden do Białego Domu ma zabrać ze sobą 12-letniego Champa i dwuletniego Majora.

Reklama

Major będzie pierwszym psem ze schroniska, który zamieszka w Białym Domu. Został adoptowany kilka miesięcy przed tym, jak Biden ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta USA.

Z kolei Champ mieszkał już z Bidenami w rezydencji wiceprezydenta USA Number One Observatory Circle za administracji Baracka Obamy. Bidenowie kupili owczarka od hodowcy z Pensylwanii po kampanii Obama-Biden w 2008 roku. 

Jak mówiła w 2009 roku rzeczniczka Bidena, na początku swojej pierwszej kadencji w Waszyngtonie Champ był "ogólnie dobrym psem", ale kilka "wypadków" szczeniaka skłoniło Bidenów do zrezygnowania z białego dywanu w rezydencji.

Jak zauważają amerykańskie media, prezydentura Bidena będzie oznaczała powrót tzw. pierwszych psów do Białego Domu. Donald Trump był pierwszym prezydentem USA od ponad 100 lat, który nie miał zwierzaka. Ostatnimi psami, które mieszkały w Białym Domu, były dwa portugalskie psy dowodne Baracka Obamy - Bo i Sunny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy