Reklama

Reklama

​OBWE krytykuje Trumpa: Te działania podważają zaufanie do instytucji demokratycznych

Zespół międzynarodowych obserwatorów z Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) twierdzi, że wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa o nieprawidłowościach w procesie głosowania są "bezpodstawne" i "podważają zaufanie opinii publicznej do instytucji demokratycznych".

O sprawie poinformował cnn.com. Serwis przypomina, że amerykańskie wybory obserwowała 102-osobowa misja obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W czwartek (5 listopada) został opublikowany wstępny raport OBWE.

Organizacja, której członkiem są Stany Zjednoczone, pochwaliła proces głosowania. Uznała go "za dobrze przeprowadzony, mimo niepewności prawnych i wyzwań logistycznych".

OBWE: "Bezpodstawne zarzuty podważają zaufanie"

Misja obserwatorów OBWE skrytykowała urzędującego prezydenta Donalda Trumpa, który walczy o reelekcję. "Bezpodstawne zarzuty licznych nieprawidłowości, w szczególności formułowane przez urzędującego prezydenta, w tym w noc wyborczą, podważają zaufanie opinii publicznej do instytucji demokratycznych" - stwierdzono.

Reklama

OBWE nie podziela opinii prezydenta Trumpa, który krytykuje możliwość głosowania za pomocą poczty. "Mimo licznych oświadczeń prezydenta podważających uczciwość głosowania korespondencyjnego, liczba i skala domniemanych i zgłoszonych oszustw jest znikoma" - twierdzą eksperci OBWE.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy