Reklama

Reklama

Donald Trump z najniższym poparciem od początku prezydentury. Sondaż Pew Research

Prezydent USA Donald Trump opuszcza Biały Dom z poparciem na poziomie 29 procent, najniższym od początku jego prezydentury - wynika z opublikowanego w piątek sondażu ośrodka Pew Research.

Przed rokiem w podobnym badaniu poparcie dla prezydenta USA wynosiło 40 procent, a pół roku temu 38 procent. Na początku kadencji w 2017 roku było to 44 procent.

Z badania Pew Research przeprowadzonego po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol wynika, że odsetek Amerykanów, którzy negatywnie oceniają działania prezydenta, wzrósł z 54 procent w listopadzie, do 62 procent w styczniu.

Większość Amerykanów nie chce, by Trump odgrywał ważną polityczną rolę po odejściu z urzędu. Uważa tak 68 procent obywateli USA. Za tym, by pozostał on ważną postacią w świecie polityki, opowiada się 29 procent badanych.

Reklama

Dla wielu ankietowanych szokujące wydarzenia z 6 stycznia wpłynęły negatywnie na ocenę prezydenta.

Trzy czwarte amerykańskiej opinii publicznej twierdzi, że gospodarz Białego Domu ponosi co najmniej część odpowiedzialności za przemoc i zniszczenia popełnione przez niektórych jego zwolenników na Kapitolu. Blisko jedna czwarta (24 procent) jest przekonana, że Trump nie ponosi żadnej winy za to, co się wydarzyło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy