Reklama

Reklama

Ashli Babbit zmarła po postrzeleniu w Kapitolu. Przez 14 lat służyła w Siłach Powietrznych USA

Według informacji przekazanych przez waszyngtońską policję w trakcie środowych zamieszek w okolicach Kapitolu zmarły cztery osoby. Wśród ofiar jest Ashli Babbit, która została postrzelona w klatkę piersiową. Media wskazują, że kobieta przez 14 lat służyła w Air Force - Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Informację o śmierci kobiety przekazał stacji CNN Dustin Sternbeck z policji Dystryktu Kolumbii. Nie jest jasne, kto w jej stronę oddał strzał. W sprawie toczy się dochodzenie.

Bilans ofiar zamieszek w okolicach Kapitolu to w sumie cztery zmarłe osoby. W amerykańskiej stolicy aresztowano ponad 50 osób, a 14 policjantów zostało rannych.

Babbit była zagorzałą zwolenniczką Trumpa

Amerykańskie media wskazują, że śmiertelnie postrzelona w Kapitolu kobieta to 35-letnia Ashli Babbit z San Diego, weteranka Sił Powietrznych USA z 14-letnim stażem. Była urzędnikiem wysokiego szczebla ds. bezpieczeństwa.

Reklama

Jej mąż w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną KUSI-TV powiedział, że była ona zagorzałą zwolenniczką Donalda Trumpa (świadczą o tym też jej wpisy w mediach społecznościowych) i "wielką patriotką dla wszystkich, którzy ją znali". 

"Nic nas nie powstrzyma. Burza jest tutaj i będzie w DC w mniej niż 24 godziny" - pisała na Twitterze dzień przed środowymi protestami i zamieszkami w Waszyngtonie.

Z relacji świadków wynika, że Babbit została postrzelona, gdy próbowała wedrzeć się przez wybitą szybę do jednego z pomieszczeń wewnątrz Kapitolu. Do szpitala została przewieziona w stanie krytycznym. 

- Nie wiem, dlaczego zdecydowała się to zrobić - mówiła jej teściowa, pytana, dlaczego kobieta wybrała się na protest do Waszyngtonu. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama