Reklama

Reklama

Kto na prezydenta Lublina? Sonda

21 października odbędzie się I tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Głos oddadzą także mieszkańcy Lublina. Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie, która pomoże sprawdzić preferencje wyborcze w tym mieście.

Krzysztof Żuk, Sylwester Tułajew, Jakub Kulesza, Marian Kowalski, Joanna Kunc i Magdalena Długosz - tak wygląda lista kandydatów na prezydenta Lublina.

Krzysztof Żuk to urzędujący od ośmiu lat prezydent Lublina, który ubiega się o reelekcję. Tym razem startuje z własnego komitetu KWW Krzysztof Żuk, ale popierają go PO, Nowoczesna, SLD, PSL i niektóre organizacje miejskie.

Sylwester Tułajew to poseł z Lublina, który o prezydenturę ubiega się z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jakub Kulesza to z kolei przedstawiciel Kukiz'15, który wspierany jest przez partię Wolność, Lubelskich Patriotów i ruchy miejskie.

Marian Kowalski to były kandydat na prezydenta RP. W wyborach o fotel prezydenta miasta startuje z ramienia "My z Lublina".

W Lublinie rywalizują też dwie kobiety. Joanna Kunc startuje z poparciem partii Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, a Magdalena Długosz odeszła z partii Razem i startuje z ramienia KWW Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy