Reklama

Reklama

Wrocław: PO nie jest już liderem sondaży w wyborach samorządowych

Alicja Chybicka z Platformy Obywatelskiej nie jest już zdecydowaną faworytką w wyborach prezydenta Wrocławia. W pierwszej turze głosowania, na identyczne poparcie może liczyć Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości - pisze "Gazeta Wrocławska".

Jak wynika z najnowszego sondażu, przygotowanego przez Instytut Badawczy IPC poparcie obu kandydatek zadeklarowało po 17,5 procent ankietowanych.

Poprzednie badania wskazywały, że niemal pewne szanse na zwycięstwo w jesiennych wyborach ma Alicja Chybicka, posłanka Platformy Obywatelskiej, szefowa kliniki onkologii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Miała ona 28 proc. poparcia.

Jak pisze "Gazeta Wrocławska", utrata pozycji niekwestionowanego lidera przez prof. Alicję Chybicką zaskoczyła wiele osób. Dr Marzena Cichosz, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, powiedziała gazecie, że ani Mirosława Stacho­wiak-Różecka, ani prof. Alicja Chy­bicka nie zmobilizowały do końca elektoratu formacji, które stoją za nimi. Wpływ na to może mieć nie­co niejasna sytuacja obu pań.

Reklama

PiS nie ogłosił jeszcze oficjalnie, kto będzie jego kandydatem na prezydenta Wrocławia. Natomiast prof. Chybicka została już oficjalnie namaszczona, ale nie wiadomo, czy jednak opozycja nie zdecyduje się na wystawienie wspólnego kandydata.

Ogrom­ny wzrost poparcia odnotował członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Głosowanie na niego zadeklarowało 12,9 proc. badanych (w poprzednim sondażu - 1 proc.).

Aż 31,9 procent badanych nie wie jeszcze, na kogo będzie głosować.

Więcej w "Gazecie Wrocławskiej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy