Reklama

Reklama

Warszawska radna PO przechodzi do klubu PiS

Radna Jolanta Kasztelan poinformowała w środę o opuszczeniu Platformy Obywatelskiej i przejściu do klubu PiS; udzieliła też poparcia kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który - jej zdaniem - jest jedyną szansą na uczciwą Warszawę.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przed warszawskim ratuszem, radna Jolanta Kasztelan poinformowała, że opuszcza PO i przechodzi do klubu PiS. "Jednym z najważniejszych powodów jest to, że nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej" - oświadczyła nawiązując do kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

Jak mówiła, innymi powodami jej odejścia z Platformy są: brak zgody na politykę PO oraz na nieustające atakowanie obozu rządzącego i rządu. "Nie powinno tak być, Polacy chcą spokoju" - stwierdziła.

Reklama

Zdaniem Kasztelan, Patryk Jaki jest "jedyną szansą na uczciwą Warszawę", o jakiej zawsze marzyła zarówno ona, jaki i inni mieszkańcy stolicy. "Apeluję do wszystkich wyborców PO, aby poparli Patryka Jakiego w nadchodzących wyborach samorządowych w Warszawie" - powiedziała radna.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy dziękował radnej za "odważny gest".  "To nie jest łatwe powiedzieć dzisiaj wprost: stop potężnej mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie. Dzisiaj pani radna z PO miała taką odwagę, żeby powiedzieć, że chce uczciwej Warszawy" - mówił Jaki.

Reakcja Trzaskowskiego

"Chciałem zaapelować do wszystkich warszawiaków: stańmy razem do walki o to, aby stolica była uczciwa, nowoczesna i przestała się tak często kojarzyć z nielegalnym wyłudzaniem kamienic, a zaczęła być kojarzona z tym, z czym od zawsze powinna być kojarzona - z gigantycznym potencjałem, z metropolią, która jest w stanie konkurować z największymi metropoliami w tej części Europy" - oświadczył.

Jaki zaapelował też do wyborców Platformy, aby przekazali mu swoje oparcie. "Najwyższy czas na zmianę, tak jak zrobiła to dzisiaj pani radna. Potrzebna jest uczciwa Warszawa" - powiedział.

Do informacji o poparciu Jakiego przez radną Kasztelan odniósł się w środę na Twitterze Rafał Trzaskowski. "No to w kampanii Patryka Jakiego mamy już dwóch byłych polityków PO, którzy nie lubią PO - Panią radną Kasztelan i Pana... Patryka Jakiego" - napisał kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy.

Jolanta Kasztelan była członkiem PO od 2003 r.; do Rady Miasta m.st. Warszawy dołączyła w lipcu 2016 r., zastępując zmarłą radną PO Zofię Trębicką.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje