Reklama

Reklama

Stachowiak-Różecka: Nie wszystko, co zrobił Rafał Dutkiewicz było złe

Nie wszystko, co zrobił rządzący od czterech kadencji Wrocławiem Rafał Dutkiewicz było złe. Są rzeczy, które warto kontynuować - powiedziała w piątek w Programie I Polskiego Radia kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Dolnego Śląska posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

Podkreśliła, że dyskusje o problemach Wrocławia prowadzi od 2014 r (wówczas przegrała w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta z Rafałem Dutkiewiczem).

"To są kwestie związane z komunikacją, rozlewaniem się miasta, z planowaniem przestrzennym, z dostępem do infrastruktury na wrocławskim osiedlach, ze smogiem. Ta dyskusja trwa i będzie trwała i mam nadzieję, że zaowocuje wypracowaniem z wrocławianami wspólnych propozycji" - powiedziała.

Dodała w tym kontekście, że nie wszystko co zrobił rządzący od czterech kadencji Wrocławiem Rafał Dutkiewicz było złe.

Reklama

"Pierwsza kadencja Dutkiewicza była dobra"

"Pierwsza kadencja Rafała Dutkiewicza była naprawdę dobra, druga niezła, potem było coraz gorzej i my będzie mówić o tym, co nie zostało zrobione. Ale są rzeczy, które warto też kontynuować. W mojej ocenie to na przykład rewitalizacja Nadodrza - takie myślenie o Wrocławiu jest mi bliskie i taki myślenie będziemy kontynuować" - powiedziała.

Stachowiak-Różecka podkreśliła, że jej program dla Wrocławia jest kontynuacją tego o czym mówiła w 2014 r i - jak dodała - będzie on aktualizowany w rozmowach z mieszkańcami. 

"To co jest najważniejsze to zwrot w stronę mieszkańców. Kandydat, który udowodni, że naprawdę zna problemy mieszkańców i je rozumie będzie najbardziej wiarygodnym kandydatem i będzie miał największą szanse na wygraną" - powiedziała posłanka PiS.

"Jestem gotowa do debat"

Stachowiak-Różecka była również pytana o ewentualną debatę z kandydatem PO na fotel prezydenta Wrocławia - europosłem Kazimierzem M. Ujazdowskim. Według niej obecnie taka debata mogłaby jedynie służyć "uwiarygodnieniu kandydatury Kazimierza Ujazdowskiego przed elektoratem PO".

 "Jestem gotowa do debat z wrocławianami o Wrocławiu" - powiedziała posłanka PiS.

Kandydatka PiS powiedziała też, że obecnie we Wrocławiu "mamy swoistą koalicję różnych kandydatów, którzy do dziś zadeklarowali swój start w wyborach". "To koalicja: 'jest świetnie, niczego nie zmieniajmy' i w jej skład wchodzi również Kazimierz Ujazdowski. Mam wrażenie, że teraz tam trwają konkury, kto z tego grona będzie w końcu przedstawicielem tej koalicji w wyborach na prezydenta Wrocławia" - powiedziała Stachowiak-Różecka. 

Jak zaznaczyła, ona z przedstawicielem tej "koalicji" jest gotowa na debatę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy