Reklama

Reklama

Śpiewak: Jestem gotowy do startu w wyborach

Jestem gotowy do startu w wyborach na prezydenta Warszawy, ale nie wystartuję bez wystarczająco szerokiego poparcia - zapowiedział w piątek w radio TOK FM Jan Śpiewak, prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

Śpiewak powiedział, że jeszcze nie podjął decyzji o kandydowaniu na urząd prezydenta Warszawy, ale jest gotowy do startu. "Ja jestem gotowy do tego, żeby wystartować, ale nie wystartuję, jeśli nie będę miał wystarczająco szerokiego poparcia. Chcę walczyć o drugą turę, jeśli będę startować" - zadeklarował.

Śpiewak powiedział, że spotkał się z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. "Rozmowa była bardzo rzeczowa, rozmawialiśmy o kandydacie i o programie (...), o mnie - o osobie, która traktuje serio mieszkańców, nie reprezentuje interesów partii politycznych" - poinformował. Jak wyjaśnił, inne nazwiska, poza jego, nie były w tej rozmowie poruszane.

Reklama

"Zgodziliśmy się ze sobą co do tego, że kandydat musi przede wszystkim reprezentować interes mieszkańców Warszawy, a nie partii politycznych. Ja jestem bezpartyjnym kandydatem i alternatywą dla tych dwóch konglomeratów partyjnych" - powiedział.

"My mówimy o poparciu Pawła Kukiza, nie mówimy o koalicji czy wspólnych listach do rady miasta" - zastrzegł.

W czwartek Paweł Kukiz na pytanie, kogo jego ruch wystawi w wyborach prezydenta Warszawy powiedział: "ja nikogo nie wystawiam, my wspieramy". Dodał, że w środę spotkał się z Janem Śpiewakiem, który zrobił na nim bardzo dobre wrażenie.

Jan Śpiewak mówił w piątek, że jest "cały czas na łączach z Adrianem Zandbergiem (...) i Partia Razem, myślę, że też widzi w tym ogromną szansę, żeby wyborcy Pawła Kukiza nie zagłosowali na PiS, tylko na program proobywatelski, prospołeczny, kandydata, który ma szansę zakończyć wojną polsko-polską, przynajmniej w Warszawie".

Prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa wyraził nadzieję, że Partia Razem poprze jego kandydaturę. "Traktuję swoich partnerów politycznych serio i uprzedzałem też Partię Razem, że będę poszukiwać poparcia wśród bardzo różnych środowisk i również wśród środowiska Pawła Kukiza. Nie można się obrażać na wyborców Pawła Kukiza (...), my chcemy zdobyć poparcie bardzo szerokie. Nasz program, nasze listy będą prodemokratyczne i proobywatelskie" - zapewnił.

Poinformował ponadto, że rozmawia z innymi osobami, ważnymi na lokalnej scenie. "Rozmawiamy z Barbarą Nowacką, rozmawiamy z całą Polską, rozmawiamy z Zielonymi i będziemy rozmawiać też z innymi podmiotami. Myślę, że niedługo też się państwo dowiedzą kolejnych, bardziej lub mniej niespodziankowych rzeczy na temat naszej kampanii" - dodał.

Podkreślił, że trzeba odpartyjnić "górę urzędniczą", która upartyjniła Warszawę.

Śpiewak pytany był o kandydatów na wiceprezydentów stolicy. "Rozmawiamy o tym oczywiście z naszymi partnerami. Decydujące będą sprawy kompetencyjne i fachowe" - wyjaśnił. "Takie osoby będą kandydatami na naszych wiceprezydentów. To nie będzie tylko start Jana Śpiewaka, tylko całej drużyny, całego zespołu" - powiedział. Pytany, kiedy tę drużynę zobaczymy, odpowiedział: "Myślę, że w ciągu najbliższych kilku tygodni to się wydarzy".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje