Reklama

Reklama

Ryszard Terlecki: Magłorzata Wassermann "najpoważniejszą kandydaturą" na prezydenta Krakowa

Najpoważniejszą kandydaturą na prezydenta Krakowa jest kandydatura posłanki PiS Małgorzaty Wassermann – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki w czwartek na antenie Radia Kraków.

Jak wyjaśnił, PiS jeszcze nie zgłosił swojego kandydata na prezydenta Krakowa, ale zrobi to na początku roku. Przyznał, że pod uwagę brana jest także kandydatura prof. Mariusza Andrzejewskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego, a także inne. "Poczekajmy. Przeprowadzimy badania wewnętrzne. One pokażą skalę poparcia dla naszych kandydatów" - zaznaczył. Podkreślił jednak, że kandydatura Wassermann jest "najmocniejsza".

Pytany o zaproponowaną przez wicepremiera Jarosława Gowina, kandydaturę wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz na prezydenta Krakowa ocenił, że jest to "działanie PR-owskie partii wicepremiera Jarosława Gowina". "On deklarował od początku, że jak będziemy mieć kandydata, to jego partia nie wystawi kontrkandydata" - powiedział Terlecki.

Reklama

Szef Polski Razem wicepremier Jarosław Gowin poinformował na początku października, że jego ugrupowanie rekomenduje, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa, była wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Terlecki odpowiedział wówczas: "Ogłoszona przez Jarosława Gowina kandydatura wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz na prezydent Krakowa nie jest uzgodniona z PiS".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje