Reklama

Reklama

Rafał Dutkiewicz tworzy własny komitet wyborczy do rady miasta

"Sojusz dla Wrocławia" - to nazwa komitetu wyborczego tworzonego przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w koalicji z SLD i UED. Komitet wystawi kandydatów do rady miasta a w wyborach prezydenta Wrocławia, poprze kandydaturę Jacka Sutryka, kandydata Koalicji Obywatelskiej.

W czwartek na konferencji prasowej prezydent Wrocławia zapowiedział powołanie komitetu wyborczego "Komitet Wyborców Rafała Dutkiewicza - Sojusz dla Wrocławia". Dutkiewicz ogłosił, że w wyborach prezydenta Wrocławia komitet Sojusz dla Wrocławia będzie popierał Jacka Sutryka kandydata Koalicji Obywatelskiej.

"Od początku stawialiśmy na niego, to kandydat, który ma dużą zdolność koalicyjną i to jest niezwykle ważne dla Wrocławia. Naszym koalicjantem pierwszego wyboru do rady miejskiej będzie Koalicja Obywatelska" - zapowiedział.

W skład komitetu, oprócz środowiska związanego z Rafałem Dutkiewiczem, wchodzić będą przedstawiciele SLD i Unii Europejskich Demokratów.

Reklama

"Cieszymy się, że zaplecze po wyborach będzie stabilne, co jest istotne w zarządzeniu tak wielkim miastem. Mam nadzieję, że nasz komitet wyborczy stworzy warunki do tego, by mieć kilkunastu radnych i realnie wspierać prezydenta" - powiedział przewodniczący dolnośląskich struktur SLD Marek Dyduch.

"Sutryk to najbardziej kompetentny kandydat"

Wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego UED Jacek Protasiewicz podkreślił, że Jacek Sutryk, to kandydat, który będzie łączył różne środowiska, zarówno przedstawicieli partii politycznych jak i organizacji społecznych. "To najbardziej kompetentny kandydat, który bardzo dobrze zna spawy Wrocławia, który jest w stanie doprowadzić do kontynuacji, ale też zmiany na lepsze" - mówił Protasiewicz.

Obecny na konferencji Jacek Sutryk zaznaczył, że choć formalnie jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej, to ważne jest dla niego wsparcie, jakiego udziela mu od początku prezydent Wrocławia. 

"Te dwa środowiska: Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu dla Wrocławia budowanego przez prezydenta, SLD i UED powinny wspólnie ze mną w nowej kadencji dbać o interesy tego miasta" - powiedział.

"Chcielibyśmy tworzyć Wrocław, który łączy, Wrocław w którym wszyscy czują się dobrze i bezpiecznie, Wrocław wolny od neofaszyzmu i ksenofobii" - powiedział kandydat na prezydenta Wrocławia.

W poniedziałek na konferencji prasowej we Wrocławiu liderzy Nowoczesnej i PO poinformowali, że Jacek Sutryk, obecny dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu, będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia. 

Sutryk jest związany ze środowiskiem Rafała Dutkiewicza - wieloletniego włodarza Wrocławia.

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział też, że Koalicja Obywatelska stworzy listy do wrocławskiej rady miasta. "Muszą one dać gwarancje większości w radzie miasta, która będzie wsparciem dla prezydenta Sutryka" - powiedział szef PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy