Reklama

Reklama

Prezydent Przemyśla Robert Choma nie będzie kandydował

Prezydent Przemyśla (Podkarpackie) Robert Choma oświadczył we wtorek, że w nadchodzących wyborach samorządowych nie będzie się po raz kolejny ubiegał o fotel prezydenta miasta. Choma rządzi Przemyślem od 2002 r.

Prezydent Przemyśla przeczytał na konferencji oświadczenie, w którym podziękował za zaufanie, jakim czterokrotnie obdarzyli go mieszkańcy "najpiękniejszego miasta na świecie". "Choć wiem, że mam wielu ostrych przeciwników, to uważam, że tego zaufania nie nadużyłem" - dodał.

Zapowiedział, że w najbliższych wyborach prawdopodobnie będzie kandydował na radnego miasta Przemyśla z list stowarzyszenia Regia Civitas, które popiera go obecnie w radzie miasta. "Mam nadzieję, że będę mógł dalej służyć mojemu miastu i jego mieszkańcom swoim doświadczeniem" - powiedział Choma.

Reklama

Prezydent przypomniał, że dotychczas w nadchodzących wyborach samorządowych jedynym oficjalnie zgłoszonym kandydatem jest jego obecny zastępca Janusz Hamryszczak, którego popiera Prawo i Sprawiedliwość. Choma zaznaczył, że bardzo dobrze mu się współpracuje z Hamryszczakiem. "Ponieważ jest on również przedstawicielem partii rządzącej w kraju, otworzy to już teraz rzeczywiste możliwości rozwoju Przemyśla" - ocenił obecny prezydent miasta.

Choma ma 55 lat, rządzi Przemyślem od 2002 r. Jest absolwentem UMCS, gdzie ukończył prawo administracyjne. W latach 1997-1998 był wiceprezydentem Przemyśla, a następnie wiceprezesem Krajowego Urzędu Pracy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy