Reklama

Reklama

Ostrołęka: Podmostko nie jest już członkiem Nowoczesnej i kandydatem w wyborach

Łukasz Podmostko nie jest już członkiem Nowoczesnej i kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Ostrołęki. Polska Agencja Prasowa podała, że Podmostko został skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwa internetowe. Zarząd Koła Nowoczesnej twierdzi, że Podmostko to zataił.

Wczoraj Polaka Agencja Prasowa podała, że Łukasz Podmostko startujący do Rady Miasta w Ostrołęce, został w 2013 roku dwukrotnie skazany za oszustwa. Za pierwszym razem sąd wymierzył mu 1,5 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 4 lata za wiele oszustw internetowych. W przypadku tego wyroku karalność się zatarła. Ciągle jednak trwa okres próby kolejnego wyroku za podobne przestępstwa.

W kwietniu 2013 roku sąd skazał Podmostkę za oszustwa na Allegro na 34 127,75 zł i w serwisie Ebay na 1620 zł. Skazany wystawiał tam towar, którego nie miał. Akt oskarżenia w tej sprawie zawierał 25 zarzutów oszustw internetowych. Podmostko został za to skazany na 4 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 lat i na 3 tys. zł grzywny. Miał też zwrócić pokrzywdzonym wyłudzone pieniądze i pokryć koszty sądowe.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Ostrołęce sędzia Marcin Korajczyk powiedział PAP, że okres próby w przypadku tego wyroku upływa 17 kwietnia 2019 roku. "W ramach wyroku w tej sprawie skazanemu zamieniono grzywnę na prace społeczne, ale tej kary Podmostko nie wykonał" - powiedział sędzia.

Dziś Zarząd Koła Nowoczesnej w Ostrołęce wydał specjalne oświadczenie, w którym napisano m.in., że Łukasz Podmostko nie jest już kandydatem do Rady Miasta Ostrołęki.

Reklama

"W dniu 10 października 2018 r. zwołano w trybie pilnym zebranie Zarządu Koła Nowoczesnej w Ostrołęce. Zarząd Koła jednogłośnie podjął decyzję o odsunięciu Łukasza Podmostko od wszelkich funkcji w Zarządzie Koła i w samym Kole. Zarząd Koła w trybie pilnym przesłał również wniosek do władz krajowych Nowoczesnej o natychmiastowe wykluczenie Łukasza Podmoskto z grona członków Nowoczesnej za działalność na szkodę partii" - czytamy w oświadczeniu.

Na wniosek Katarzyny Lubnauer Zarząd Krajowy Nowoczesnej podjął już decyzję o wykluczenia Podmostko z grona członków partii.

Zarząd Koła twierdzi, że Podmostko zataił informacje o swoich prawomocnych wyrokach.

"Zarząd Koła przeprasza wszystkich wyborców i osoby czynnie zaangażowane w wybory" - dodano.

Reklama

Reklama

Reklama