Reklama

Reklama

Narada kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości

W poniedziałek po ponad dwóch godzinach zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W spotkaniu w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej udział wzięli poza Morawieckim i Kaczyńskim, wiceprezesi partii: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz i Adam Lipiński; a także szef MKiDN Piotr Gliński, przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński wychodząc ze spotkania oświadczył dziennikarzom, że "nigdy nie komentujemy tego, co się dzieje na posiedzeniu prezydium Komitetu Politycznego".

Dopytywany przez dziennikarzy, czy podczas spotkania były mowa o rozliczeniach wyborów samorządowych Lipiński odparł: "Jak to rozliczenia?, za sukcesy?".

Reklama

Szef klubu PiS przed rozpoczęciem spotkania powiedział PAP, że będzie ono dotyczyło m.in. podsumowania II tury wyborów samorządowych. 

Druga tura wyborów samorządowych odbyła się w niedzielę 4 listopada. Wybrano w niej 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W Gdańsku sprawujący od 1998 r. funkcję prezydenta Paweł Adamowicz ("Wszystko dla Gdańska") pokonał Kacpra Płażyńskiego (Zjednoczona Prawica), a w Krakowie Jacek Majchrowski ("Obywatelski Kraków") wygrał z Małgorzatą Wassermann (Zjednoczona Prawica). 

Frekwencja wyniosła 48,83 proc. (PAP)autor: Rafał Białkowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy