Reklama

Reklama

Mieszkaniec Włocławka chce zostać pierwszym czarnoskórym prezydentem miasta w Polsce

Pochodzący z Nigerii i mieszkający od 1991 r. we Włocławku Emanuel Kalejaiye chce ubiegać się o fotel prezydenta miasta - informuje lokalny portal dziendobrywloclawek.pl.

Emanuel Kalejaiye ma 59 lat i jest znanym w mieście ginekologiem. We Włocławku mieszka od 1991 r. 

Jest sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 i 2014 r. startował z list PiS do rady miasta, ale nie uzyskał mandatu.

W wyborach na prezydenta Włocławka chce startować jako kandydat niezależny. 

"Włocławek potrzebuje nowoczesnego gospodarza na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Osoby, która będzie w stanie pokierować rozwojem miasta ku lepszej przyszłości" - mówi w rozmowie z portalem dziendobrywloclawek.pl.

Reklama

"Jestem człowiekiem czynnym, staram się zmieniać otoczenie wokół mnie. Myślę też o przyszłości. Dziś prezydentem USA jest czarnoskóry, ale to efekt szeregu zmian zapoczątkowanych wiele lat temu. Może w Polsce też doczekamy się czarnoskórej głowy" - mówił Emanuel Kalejaiye w jednym z wywiadów w 2014 r. 

O fotel prezydenta Włocławka zamierzają walczyć obecny prezydent Marek Wojtkowski z PO, Dariusz Wesołowski z klubu radnych "Niezależni", Jarosław Chmielewski z PiS oraz Krzysztof Kukucki z SLD.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy