Reklama

Reklama

Krasnodębski: Kandydowanie Ujazdowskiego jest kompromitujące

Kompromitujące jest bycie kandydatem z poparciem szefa PO Grzegorza Schetyny; Kazimierz M. Ujazdowski będzie kandydował na prezydenta Wrocławia z poparciem partii, która niszczy państwo polskie - ocenił w czwartek wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski (PiS).

Krasnodębski pytany w radiowej "Jedynce" o poparcie udzielone przez Schetynę kandydaturze Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia, ocenił że "to jest przykra ewolucja (Ujazdowskiego), zwłaszcza dla konserwatysty". 

Przypomniał, że Ujazdowski "był krytyczny, jeżeli chodzi o reformy sądownictwa".   

"Ale (Ujazdowski), zawsze mówił że ważna jest kwestia szacunku dla państwa, dla instytucji, dla obyczaju, pewnych wartości. A teraz będzie kandydował z poparciem partii, która moim zdaniem państwo polskie niszczy" - podkreślił europoseł PiS.   

Reklama

Jak dodał, gdyby Kazimierz M. Ujazdowski wystartował jako niezależny kandydat na prezydenta Wrocławia, byłby w stanie to zrozumieć i zaakceptować, przy wszystkich różnicach.   

"Natomiast bycie kandydatem z poparciem Grzegorza Schetyny, który potrafi tylko napędzać ludzi na Prawo i Sprawiedliwość, i w związku z tym na państwo polskie (...), to uważam, że jest to kompromitujące" - podkreślił europoseł.    

Jak zaznaczył, "w PO są różni ludzie i różni europosłowie, którzy są bardzo rozsądni, rzeczywiście bardzo propaństwowi i można z nimi współpracować". 

"Niestety to jest mniejszość, ale na pewno przewodniczący partii (Schetyna- PAP) do nich nie należy" - ocenił. Dlatego - w ocenie Krasnodębskiego - kandydowanie Ujazdowskiego z takim poparciem "jest kompromitujące".    

Krasnodębski zwrócił się też bezpośrednio do Ujazdowskiego: "Muszę panu powiedzieć, że to jest dla mnie osobiste rozczarowanie, że pan tak właśnie postąpił, że pan tak się zdecydował przyjąć to poparcie".    

Schetyna zadeklarował we wtorek, że zarekomenduje wrocławskim strukturom PO, żeby poparły kandydaturę Ujazdowskiego na stanowisko prezydenta miasta Wrocławia. Podkreślił, że chciałby, aby Ujazdowski był kandydatem PO oraz "środowisk obywatelskich i ruchów miejskich". Dodał, że do współpracy zostanie zaproszony też obecny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz "ci wszyscy, którzy wiedzą jak ważne to jest miasto". 

Ujazdowski jest europosłem; w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy