Reklama

Reklama

Kraków: Zarejestrowano komitet wyborczy Jacka Majchrowskiego

"Obywatelski Kraków" to nazwa komitetu wyborczego prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który został zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej. Jak zapowiedział w piątek Majchrowski, wszyscy kandydaci komitetu do rady miasta zostaną przedstawieni około 10 września.

Jak podkreślił podczas briefingu Jacek Majchrowski, w skład jego komitetu wchodzi kilka ugrupowań, a także osoby, które nie są związane z partiami politycznymi. Popierają go m.in.: PO, Nowoczesna, PSL, SLD, SdRP czy Unia Europejskich Demokratów.

"To jest komitet wyborczy, który jest komitetem moim i ludzi, którzy są samorządowcami. Mają oni bardzo różne przekonania, bardzo różne poglądy, nie jesteśmy jednolici światopoglądowo. Ale jest jeden cel - tym celem jest Kraków" - podkreślił.

Zaznaczył, że kandydaci, którzy będą startować z jego list do rady miasta, to "albo sprawdzeni samorządowcy, albo osoby, które już działały na niższych szczeblach samorządu lub byli blisko samorządu". Według prezydenta listy jego komitetu wyborczego zostaną przedstawione około 10 września.

Reklama

Majchrowski zapowiedział też, że wkrótce zostanie przedstawiony program Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków. "Będzie to program merytoryczny. Nie będziemy się w nim odnosić od żadnych kwestii ogólnopolskich i żadnych kwestii sensu stricto politycznych. Będziemy mówić o tym, co dotyczy Krakowa" - dodał.

Zapowiedział, że w nowej kadencji zamierza skupić się na inwestycjach podnoszących jakość i komfort życia krakowian. "Ja zawsze mówiłem, że wielkie inwestycje się skończyły albo kończą (...). To, co jest zaczęte, będzie kontynuowane, ale będzie cała masa różnych drobnych inwestycji" - dodał.

Duży nacisk - zapowiedział Majchrowski - będzie położony na tereny zielone. Zgodnie z jego planami dzięki wykupom gruntów i połączeniom mniejszych terenów zielonych mają powstać dwa duże parki - w Nowej Hucie i Podgórzu, wzorowane na Plantach Krakowskich, otaczających ścisłe centrum miasta. Będą miały po ponad 140 hektarów powierzchni. Z okazji przypadającego w przyszłym roku 70-lecia Nowej Huty planuje też program pod nazwą "70 ulic dla Nowej Huty".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy