Reklama

Reklama

Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

Prawdopodobnie nie 11 listopada, a tydzień później - 18 listopada, odbędą się wybory samorządowe w 2018 roku. Taką propozycję forsuje Prawo i Sprawiedliwość.

Prezydent Andrzej Duda wcześniej opowiedział się za tym, aby referendum konstytucyjne, połączone wraz z wyborami do samorządów, odbyło się 11 listopada.

Reklama

Jak mówi się na sejmowych korytarzach, prezes Jarosław Kaczyński uznał, że ta data powinna łączyć, a nie dzielić. Stąd też pomysł, aby wybory zorganizować tydzień później.

- W przyszłym roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Tym bardziej powinno być ono zorganizowane w podniosłym nastroju i nie zakłócone żadnymi innymi wydarzaniami - powiedział w Sejmie Stanisław Piotrowicz, poseł PiS.

Nie sposób nie dostrzec, że między Nowogrodzką a Pałacem Prezydenckim trwa standardowa wymiana uprzejmości. - Ani pan prezydent, ani wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha do tej daty mnie nie przekonali, będziemy dążyć do porozumienia - powiedział marszałek Sejmu, Stanisław Karczewski.

- Jest czas pracowania i czas świętowania - wtóruje mu Piotrowicz.

Zmiana terminu wymaga zgody Państwowej Komisji Wyborczej, ale ta wcześniej również zgłosiła obiekcje, co do terminu zaproponowanego przez prezydenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje