Reklama

Reklama

Kandydat PiS bezprawnie zaśpiewał piosenkę znanego zespołu

Kandydat PiS na burmistrza Różana Janusz Chojnowski w czasie konwencji wyborczej zaśpiewał piosenkę "Piąty Brzeg" Budki Suflera. Nagranie trafiło do internetu. Okazało się, że zespół nie wyraził zgody na wykorzystanie utworu.

Budka Suflera domaga się przeprosin na łamach "Gazety Wyborczej" i "Gazety Polskiej". Jeśli nie zostaną opublikowane, grupa rozważa pozew.

"Nigdy nie wyrażałem zgody na wykorzystanie naszej twórczości w celach propagandowych popierających politykę jakiejkolwiek partii - w tym przypadku Prawa i Sprawiedliwości" - napisał w oświadczeniu Tomasz Zeliszewski, członek zespołu.

Do sprawy odniósł się też Chojnowski. Udostępnił na Facebooku wyjaśnienia przesłane zespołowi.

"Pragnę przeprosić Pana i zespół Budka Suflera za zaistniałą sytuację. Jednak nie mogę brać odpowiedzialności za treści upubliczniane w internecie i mediach publicznych na mój temat oraz za powstałą sytuację" - napisał.

Reklama

Kandydat tłumaczy, że na konwencji PiS był "zaproszony w charakterze (duże słowo) artysty". "Miałem wypełnić lukę pomiędzy prezentacjami kandydatów i wystąpień zaproszonych gości. I tak było. Nadmieniam, że nie pobrałem z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Poproszono mnie o występ, na który się zgodziłem ponieważ kocham śpiewać" - wyjaśnia.

"Najwyraźniej moi lokalni oponenci chcieli mnie zdyskredytować wysyłając do Pana nieprawdziwe informacje. Podkreślę, że gdybym się lansował i chciał wykorzystać Państwa utwór do swojej kampanii to zapewne udostępniłbym nagranie na swoim facebookowym profilu, a tego nie uczyniłem" - podkreśla. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne