Reklama

Reklama

Kaczyński w Białymstoku: PiS jest alternatywą dla obecnych władz

- PiS jest alternatywą dla obecnie rządzących w województwie podlaskim - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w Białymstoku. Podkreślił, że argumentem za tym jest wszystko, co PiS zrobiło w ciągu trzech lat rządów.

"Sformułowaliśmy tutaj hipotezę, że czas na zmiany, że warto by dokonać zmiany, to czy jest wobec tego alternatywa? Czy ktoś mógłby zastąpić, tych którzy dzisiaj rządzą i w mieście i w województwie? Otóż jest alternatywa. Tą alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość" - powiedział prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że na poparcie tej tezy "ma dużo mocniejsze argumenty" niż tylko jego pozycja prezesa partii. "To jest to wszystko, co PiS uczyniło w ciągu tych niespełna trzech lat swoich rządów i porównanie tego, co żeśmy zapowiadali z tym co żeśmy zrobili" - powiedział Kaczyński.

Reklama

Podkreślił, że PiS - w przeciwieństwie do PO, która promowała polaryzacyjno-dyfuzyjną koncepcję rozwoju Polski, która zakłada, że "najpierw rozwijają się metropolie a później dopiero inni", PiS jest zwolennikiem koncepcji zrównoważonego rozwoju.

"My jesteśmy zwolennikami wyrównywania różnic, nasi polityczni przeciwnicy - niezależnie od tego, co dziś mówią, bo późnej zaczęli się wycofywać z tej koncepcji - to jednak tak naprawdę stawiają na tego rodzaju rozwój i tego rodzaju sytuacje" - powiedział Kaczyński. 

PiS spełnia obietnice

"Wszystko to co zapowiadaliśmy, wszystko to mamy" - powiedział Kaczyński. Wśród zrealizowanych przez PiS projektów społecznych szef PiS wymienił m.in. program 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego.

"Spójrzmy na sprawy społeczne: 500 plus - zapowiadane zrobione, przywrócenie dawnego wieku emerytalnego - zapowiadane zrobione, bezpłatne leki dla osób powyżej 75 lat - zapowiadane zrobione, 8 tys. zł wolnych od podatku - zapowiadane zrobione, podniesienie pensji minimalnych - zapowiadane zrobione, wolne niedziele dla pracowników handlu - zapowiadane zrobione, zakaz zabierania dzieci z powodu biedy - zapowiadane zrobione, zwiększanie środków na służbę zdrowia - zapowiadane zrobione" - wymieniał Kaczyński.

Sukcesy rządu

Prezes PiS wśród sukcesów rządu wskazał też na niskie bezrobocie w Polsce. "Mamy najniższe od 1991 r. bezrobocie, mamy rynek pracowniczy, gdzie jest przewaga pracownika, zapowiadaliśmy powstanie mechanizmy wymuszania podnoszenia płac i ten mechanizm w tej chwili funkcjonuje. Zrobiliśmy to. Zapowiadaliśmy reformę oświaty, mimo ogromnych oporów zrobiliśmy, są zapowiedziane podwyżki płac dla nauczycieli, jest nowa konstytucja dla nauki, są trzy miliardy zł na inwestycje na szkoły wyższe, to wszytko zapowiadaliśmy w sferze oświaty i to wszystko uczyniliśmy" - zaznaczył Kaczyński.

"Zapowiadaliśmy, że zrobimy porządek z podatkami, powołaliśmy KAS, jest porządek z podatkami, mamy najniższy od wielu lat deficyt budżetowy, mamy też zmniejszony udział długu publicznego w PKB o 3,6 proc, a więc to uczyniliśmy. Mamy konstytucję dla biznesu, mamy 100 zmian dla biznesu, mamy polonizację banków, mamy politykę reindustrializacji" - podkreślał szef PiS. 

Mateusz Mikowski, Izabela Próchnicka, Sylwia Wieczeryńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje