Reklama

Reklama

Kaczyński: Krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu

"Misją samorządu powinna być budowa, organizacja i zapewnienie komfortu życia obywateli, a nie krucjata ideologiczna, bo to szkodzi rozwojowi. Radą na to jest zmiana, którą w Poznaniu może zapewnić Tadeusz Zysk" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński o kandydacie partii na prezydenta miasta.

W swoim wystąpieniu na konwencji regionalnej PiS Kaczyński nawiązał też do obecnych rządów, zarówno Beaty Szydło, jak i Mateusza Morawieckiego. 

"Ileż pozytywnych zmian, ale nie tylko w sferze społecznej, a także porządku państwowego" - zauważył. "We wszystkich właściwie dziedzinach życia następują w tej chwili zmiany, w tym także gospodarcze. Mamy w końcu czynna politykę gospodarczą, to jest coś, co jest tak bardzo związane z tą wielkopolską tradycją" - dodał Kaczyński.

Lider PiS ocenił, iż ma prawo powiedzieć, że "PiS jest formacją, która zdecydowanie najwięcej z tej tradycji zaczerpnęła i realizuje".

Reklama

Kaczyński postawił jednocześnie pytanie związane z Poznaniem i ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Pytał, jaka jest misja samorządu terytorialnego. "Wydaje się, że to jest przede wszystkim misja prorozwojowa" - ocenił.

Jak dodał, gdyby ktoś 30 lat temu zapytał go, jak będzie wyglądał Poznań w przyszłości, to odparłby, że to miasto "wspaniale rozwinięte, pewnie najbogatsze miasto w Polsce". "Jak państwo wiedzą, tak nie jest. Poznań się oczywiście rozwinął, temu nikt nie może zaprzeczyć, ale nie tak, jakby się mógł rozwinąć" - zaznaczył. Stało się tak, gdyż - jak ocenił - były popełnione błędy.

Nawiązał jednocześnie do rządów obecnego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka z PO. "Otóż, tu właśnie jest szczególnie istotne to pytanie o misję samorządu. Czy budowa, organizacja życia, zapewnienie komfortu życia obywateli, rozwój gospodarczy, czy krucjata ideologiczna" - pytał Kaczyński.

"Otóż, szanowni państwo, krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu - ani poznańskiego, ani żadnego innego. Żyjemy w wolnym kraju, jak ktoś chce prowadzić krucjatę ideologiczną, to niech się organizuje, niech zbiera środki, a dlaczego ze środków publicznych, w publicznych instytucjach? Naprawdę, to jest niedopuszczalne i to szkodzi Poznaniowi. Szkodzi jego szansom rozwojowym" - podkreślił prezes PiS.

Kaczyński stwierdził, że radą na to jest zmiana. "A kto może tę zmianę dzisiaj zapewnić?" - pytał, zwracając się do uczestników konwencji. "Proszę państwa, Prawo i Sprawiedliwość, ale tu konkretnie w Poznaniu - Tadeusz Zysk" - wskazał Kaczyński.

***

Weź udział w akcji #Wybieram Świadomie

Mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Lublina, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Szczecina! Zapraszamy do udziału w akcji #WybieramŚwiadomie.

Z jakimi problemami borykają się wasze miasta? Prosimy o wskazanie wyzwań, z którymi będą musieli zmierzyć się prezydenci po wyborach. 

Propozycje można przesyłać za pomocą formularza, znajdującego się TUTAJ

W temacie wiadomości prosimy o zaznaczenie, jakiego miasta dotyczy wiadomość.    

W następnym etapie akcji wybierzemy do każdego miasta sprawy najczęściej pojawiające się w wiadomościach od Was i zapytamy kandydatów na prezydentów, jak zamierzają sobie z nimi poradzić, jeśli wygrają wybory. 

#WybieramŚwiadomie. Akcja Interii na wybory samorządowe. Sprawdź szczegóły

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy