Reklama

Reklama

Kaczyński cytuje Władysława Broniewskiego

To są ziemie, gdzie jest wielki zasób kulturowy, trzeba tylko dodać infrastrukturę i wyrwać z tego mechanizmu, który powstrzymuje Polskę - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński na Podkarpaciu. Ta ziemia może być motorem dla całego kraju - dodał. Cytował także słowa Władysława Broniewskiego.

"To są ziemie, gdzie jest wielki zasób kulturowy, trzeba tylko dodać do tego infrastrukturę, pomysły i wyrwać tę strefę z tego mechanizmu, który powstrzymuje Polskę, z tej ciężkiej pokrywy, którą mają na głowie dobrzy, uczciwy, polscy biznesmeni. Wtedy możemy pójść do przodu, ta ziemia może być motorem dla całego kraju, trzeba tylko wiedzieć, że chcieć to móc" - powiedział Kaczyński przemawiając na regionalnej podkarpackiej konwencji swej partii w Jasionce k. Rzeszowa.

Jak podkreślił, trzeba inicjatywy i trzeba odrzucić "pozostawanie na małym". Zacytował słowa Władysława Broniewskiego: "To za mało! Za mało! Za mało!". "Otóż ci, którzy mówią, że na tym trzeba pozostawać, że to wystarczy, tumanią i kłamią. Potrzebne są wielkie ambicje. Ferensizm, przy całym szacunku, nie wystarczy" - dodał prezes PiS.

Reklama

"Mamy kandydata na prezydenta Rzeszowa, który może ten ferensizm przełamać i pójść dalej, w te wielkie ambicje, dla Rzeszowa" - powiedział Kaczyński, wskazując na kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Rzeszowa Wojciecha Buczaka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy