Reklama

Reklama

Jaki zapowiada: Powstanie osiedle tanich mieszkań na warszawskich Odolanach

"W ramach programu Mieszkanie plus na warszawskich Odolanach w przyszłym roku rozpocznie się budowa ponad tysiąca tanich mieszkań na wynajem. Będzie to możliwe m.in. dzięki współpracy PKP i BGK Nieruchomości "- powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Jaki piątkową konferencję zorganizował na terenach PKP w pobliżu ul. Ordona na warszawskich Odolanach. Towarzyszyli mu prezes PKP Krzysztof Mamiński oraz członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

"Początek wielkich inwestycji"

"Mamy do zakomunikowania naprawdę fantastyczną wiadomość dla warszawiaków" - oświadczył Jaki i zapowiedział, że w perspektywie kilku lat, w miejscu, gdzie odbywała się jego konferencja prasowa, powstanie osiedle tanich mieszkań. "Chcemy poinformować warszawiaków już o ponad tysiącu mieszkań gotowych do realizacji. (...) Wkrótce warszawiacy będą mieć ponad tysiąc tanich mieszkań na wynajem z perspektywą wykupu" - podkreślił.

Reklama

Wyjaśnił, że inwestycja jest możliwa dzięki współpracy instytucji rządowych takich jak BGK Nieruchomości, które prowadzi tę inwestycję oraz PKP, które przekazało teren pod budowę.

Jaki podkreślał, że "problem mieszkaniowy" jest jedną z najistotniejszych kwestii w stolicy. "Już w przyszłym roku rozpocznie się tutaj budowa tanich mieszkań dla warszawiaków (...), to jest bardzo dobra informacja dla Warszawy, dobry dzień dla Warszawy" - podkreślił Jaki.

"Politycy PO nie dbają i nie dbali o to, aby w sposób odpowiedni zwiększać zasób komunalny miasta (...). Hanna Gronkiewicz-Waltz co najwyżej buduje 280 mieszkań rocznie, co jest zdecydowanie za mało. To jest śmieszną ilością, jeżeli chodzi o tak dużo metropolię jak Warszawa i takie potrzeby, jakie ma Warszawa" - powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Mamiński przypomniał, że PKP włączyło się w realizację rządowego programu Mieszkanie plus. "W Warszawie to początek wielkich inwestycji, rozwiązania ustawowe i dobra współpraca z BGK Nieruchomości pozwoliła pokazać pierwsze sześć działek, na których wybudowanych zostanie ponad tysiąc mieszkań. To początek wielkich inwestycji mieszkaniowych w Polsce, w tym w Warszawie" - podkreślił.

"Lada chwila przystępujemy do projektowania, w przyszłym roku wejdziemy na budowę tej inwestycji" - powiedział z kolei członek zarządu BGK Nieruchomości.

Mamiński, pytany, czy działka została już formalnie przekazana powiedział, że zostało podpisane porozumienie miedzy PKP a BGK Nieruchomości. "Są rozpoczęte wszystkie procedury, to są już fakty" - podkreślił.

Program Mieszkanie plus

W maju PKP SA i BGK Nieruchomości podpisały umowę na budowę kilkunastu tysięcy lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Inwestycje mogą ruszyć w przyszłym roku w ośmiu miastach: Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Przemyślu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Celem programu Mieszkanie plus jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Trzonem tego rządowego programu są inwestycje realizowane przez BGK Nieruchomości.

BGKN ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, z czego ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 6 mld zł. Inwestycje są realizowane m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy