Reklama

Reklama

Jacek Sutryk dla "Rzeczpospolitej": Boję się upartyjnienia Wrocławia

Jacek Sutryk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem dla "Rzeczpospolitej" odniósł się do wycofania przez PO poparcia dla kandydatury Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych skomentował także ewentualne zwycięstwo Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.

"Myślę, że zadziałała ocena sytuacji: Kazimierz Ujazdowski okazał się kandydatem niemożliwym do zaakceptowania przez wrocławian. Tymczasem nam udało się zbudować silną koalicję z poparciem Rafała Dutkiewicza i jego radnych, SLD, Nowoczesnej, Unii Europejskich Demokratów i środowisk pozapolitycznych" - mówił Sutryk "Rzeczpospolitej".

Kandydat PO i Nowoczesnej ustosunkował się również do pozyskania poparcia lidera PO Grzegorza Schetyny, który "nie ma dobrych relacji z Rafałem Dutkiewiczem". Według niego dużą rolę odegrali Wrocławianie i Nowoczesna, a także wizja miasta.

Reklama

Pytany, czy jego prezydentura będzie kontynuacją prezydentury Rafała Dutkiewicza podkreślał rolę jego 16-letnich rządów.

"Akcentuję hasło ‘mądrej zmiany’. Mądra zmiana polega, w moim rozumieniu, na podtrzymaniu tego, co jest sukcesem 16 lat rządów Rafała Dutkiewicza, inwestycje zagranicznych firm i korporacji i towarzyszące im miejsca pracy, umiędzynarodowienie miasta i spopularyzowanie jego marki" - zaznaczał.

Zmianą w stosunku do rządów Dutkiewicza ma być zwiększenie dialogu z mieszkańcami.

Sutryk był pytany również o ewentualną wygraną kandydatki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.

"Nie chcę roztaczać wizji armagedonu, ale pamiętam, że jeszcze cztery lata temu, startując w wyborach, kandydatka PiS nie wiedziała, co oznacza określenie ‘wyższe wykształcenie’. W mojej ocenie na pokład dużego okrętu przesiadłby się bosman z małego kutra, pracującego w ‘zmilitaryzowanej’ - wodzowskiej strukturze, bo taką rządzi się dzisiaj PiS. (...) Ponadto bałbym się silnego upartyjnienia Wrocławia" - zaznaczył.  

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy