Reklama

Reklama

Guział sprawdzi osiągnięcia Trzaskowskiego

Piotr Guział, kandydat Patryka Jakiego na wiceprezydenta Warszawy, zapowiedział, że pojedzie w piątek do Krakowa, żeby sprawdzić, jak Rafał Trzaskowski jako parlamentarzysta z Krakowa spełnił swoje obietnice w tym mieście. Akcja będzie prezentowana w mediach społecznościowych.

"Rafał Trzaskowski w niektórych sondażach prowadzi. Zapewne za swoje liczne dokonania jako minister, a przede wszystkim jako poseł ziemi krakowskiej. Myśmy w internecie nie znaleźli tych dokonań, ale może po prostu Rafał Trzaskowski jest bardzo skromnym parlamentarzystą i nie chwali się nimi w mediach społecznościowych" - mówił na czwartkowej konferencji przed dworcem centralnym w Warszawie prasowej Guział. Poinformował też, że w piątek pojedzie do Krakowa, żeby sprawdzić, "co tam, jako polityk, zrobił Trzaskowski".

Jak dodał Guział, w internecie znalazł liczne obietnice Trzaskowskiego jako posła dla Krakowa i sprawdzając, czy ich dotrzymał, chce, żeby "Polacy dowiedzieli się, jak skutecznym będzie politykiem w Warszawie".

Reklama

"Sprawdzimy program Rafała Trzaskowskiego dla Krakowa, przestudiujemy każdy punkt, będziemy łączyć się telefonicznie z urzędami i samorządowcami krakowskimi, żeby pomogli nam znaleźć te dokonania" - opowiadał. "Nie jest to proste, znaleźć to, co obiecał, jeszcze trudniejsze jest znaleźć to, co dokonał. Nam się nie udało, ale będziemy szukać" - dodał Guział.

Dopytywany przez dziennikarzy, przyznał, że Trzaskowski prezydentem Krakowa nie był, ale "jako parlamentarzysta obiecywał, że wiele dla Krakowa zrobi". "Skoro obiecał, to na pewno coś zrobił. Na pewno są liczne interpelacje w sprawach krakowskich, jego interwencje, na pewno bywał na sesjach rady miasta Krakowa, na pewno za jego wstawiennictwem powstały jakieś obiekty, a konkretni mieszkańcy otrzymali pomoc. Przecież tak działa dobry parlamentarzysta. A jeśli Rafał Trzaskowski ubiega się o funkcję prezydenta Warszawy, to na pewno jest sprawdzonym parlamentarzystą, który ma swoim koncie liczne dokonania" - mówił Guział.

"My nie wierzymy, żeby niczego nie dotrzymał, bo przecież, jeżeli ktoś przez cztery lata niczego nie dotrzymał, to jest niewiarygodnym politykiem i nie powinien się ubiegać o żadne funkcje publiczne. Więc na pewno coś zrealizował w Krakowie i jedziemy to sprawdzić" - podkreślił.

Guział wyruszy do Krakowa w piątek około godz. 6.40. Wyjazd będzie przebiegał pod hasłem "Śladem obietnic Rafała Trzaskowskiego". Kandydat na wiceprezydenta Warszawy zapowiada relacje na żywo z tego wyjazdu poprzez media społecznościowe.

***

Weź udział w akcji #Wybieram Świadomie

Mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Lublina, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Szczecina! Zapraszamy do udziału w akcji #WybieramŚwiadomie.

Z jakimi problemami borykają się wasze miasta? Prosimy o wskazanie wyzwań, z którymi będą musieli zmierzyć się prezydenci po wyborach. 

Propozycje można przesyłać za pomocą formularza, znajdującego się TUTAJ. 

W temacie wiadomości prosimy o zaznaczenie, jakiego miasta dotyczy wiadomość.    

W następnym etapie akcji wybierzemy do każdego miasta sprawy najczęściej pojawiające się w wiadomościach od Was i zapytamy kandydatów na prezydentów, jak zamierzają sobie z nimi poradzić, jeśli wygrają wybory. 

#WybieramŚwiadomie. Akcja Interii na wybory samorządowe. Sprawdź szczegóły

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL