Reklama

Reklama

Gowin: Z jednej strony mamy sukces, ale wyniki powinny zostać przemyślane

Z jednej strony mamy sukces, ale wyniki powinny zostać przez polityków Zjednoczonej Prawicy przemyślane - ocenił w niedzielę wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

"Z jednej strony mamy sukces, bo osiągnęliśmy wydaje mi się najlepszy wynik w wyborach sejmikowych po 1989 roku, z drugiej strony na pewno te wyniki powinny być przez nas, polityków Zjednoczonej Prawicy bardzo uważnie przemyślane, dlaczego sondaże były bardziej optymistyczne niż ostateczne wyniki" - powiedział Gowin po ogłoszeniu sondażowych wyników w wyborach samorządowych.

Wicepremier pytany przez dziennikarzy o wygraną w pierwszej turze kandydatów PO Rafała Trzaskowskiego w Warszawie i Hanny Zdanowskiej w Łodzi ocenił, że przewidywał on, iż "pewne nadmierne mobilizacje elektoratów wielkomiejskich niestety nie będą nam sprzyjać, w tym sensie nie jestem zaskoczony".

Reklama

"Wyrazy szacunku i podziwu dla Patryka Jakiego, stoczył bardzo odważny i dzielny bój, na końcu przegrał, ale jestem przekonany, że jego kampania będzie procentowała" - ocenił Gowin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy