Reklama

Reklama

Chybicka poparła kandydaturę Ujazdowskiego

Dotychczasowa kandydatka PO na prezydenta Wrocławia, posłanka, prof. Alicja Chybicka poparła kandydaturę Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. W czwartek na spotkaniu prasowym zorganizowanym wspólnie z Kazimierzem Ujazdowskim przekazała mu swój program wyborczy.

"Popieram kandydaturę Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Jest osobą znaną, szanowaną, jego osiągnięcia bezspornie świadczą o tym, że będzie bardzo dobrym prezydentem Wrocławia" - powiedziała prof. Alicja Chybicka na czwartkowej konferencji prasowej.  

Podkreśliła, że "ufa Grzegorzowi Schetynie", który postawił na Ujazdowskiego. "Ufam, że trafił w dziesiątkę i wrocławianie na niego zagłosują, ja sama też tak zrobię" - zadeklarowała. 

Podczas konferencji posłanka PO przekazała też Ujazdowskiemu program wyborczy, który - jak podkreśliła - realizowała od listopada 2016 roku. Europoseł zadeklarował, że program ten będzie "silną podstawą jego działalności".

Reklama

"Ten program będę rozwijał w formie m.in. konsultacji publicznych, ale będzie stanowić on fundament mojego przesłania wyborczego. Zrobię wszystko, aby nie zawieść pani profesor i mieszkańców Wrocławia" - zapewnił. 

"Chcę podziękować też profesor Chybickiej za zaufanie i za ofiarną pracę nad programem dla Wrocławia, który powstawał w szerokiej formule z udziałem pani profesor, Platformy Obywatelskiej i innych środowisk, z bardzo poważnym udziałem ruchów miejskich" - dodał Ujazdowski.  

We wtorek lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że rekomenduje miejskim strukturom PO kandydaturę europosła, w przeszłości m.in. wiceprezesa PiS, Kazimierza Michała Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Do tej pory zapowiadano, że kandydatką Platformy w stolicy Dolnego Śląska będzie posłanka, prof. Alicja Chybicka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy