Reklama

Reklama

Buda chce ulepszać Łódź przy pomocy aplikacji

Aplikację Łodzianin 4.0, która ma służyć do komunikacji mieszkańców z urzędnikami i prezydentem miasta, przedstawił podczas piątkowej konferencji prasowej w Łodzi kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta, poseł PiS Waldemar Buda.

Jak przekonywał, dzięki aplikacji wiele spraw można będzie załatwić przez telefon. "To mój autorski pomysł wynikający ze spotkań, rozmów z młodymi ludźmi. Na razie to prototyp. Teraz aplikacja ma kilka funkcjonalności, ale chciałbym zapewnić, że jako przyszły prezydent Łodzi będę dbał, aby była ona rozbudowywana" - powiedział.

Czemu ma służyć aplikacja?

Wyjaśnił, że obecnie w zakładce "Zgłoś zdarzenie" można poinformować np. o dziurze w jezdni, wskazać jej lokalizację i dodać zdjęcie, a także poinformować o bezdomnym zwierzęciu, porzuconym pojeździe, zalegających śmieciach, zaniedbanej zieleni, awarii komunikacji miejskiej, pustostanie bądź innym zdarzeniu.

Reklama

"Nie trzeba szukać miejsca, do którego trzeba zgłosić zdarzenie, ani e-maili czy telefonów do urzędników. W aplikacji maile pracowników urzędu będą przyporządkowane do spraw, którymi oni się zajmują" - tłumaczył.

Dzięki aplikacji Łodzianin 4.0 można zgłosić to, co jest problemem mieszkańców w ich najbliższym otoczeniu. W zakładce "Nasze osiedla" można poinformować np. o konieczności naprawy chodnika albo stworzenia placu zabaw. "We zwrotnym mailu powinniśmy otrzymać informację, jakie są możliwości realizacji takiej inwestycji przez miasto" - mówił.

Buda chce być w kontakcie z mieszkańcami

Według Budy, ważną funkcjonalnością aplikacji jest również możliwość organizowania przy jej pomocy konsultacji społecznych. Zapowiedział, że jako prezydent miasta o najważniejsze sprawy będzie pytał mieszkańców właśnie przy pomocy aplikacji.

W aplikacji Łodzianin 4.0 jest także zakładka, w której można zadać pytanie prezydentowi miasta. "Nie będzie dobrego prezydenta, jeśli nie będzie on wiedział, jakie problemy mają mieszkańcy" - dodał.

Zapowiedział również, że w ciągu 14 dni urzędnicy będą mieli obowiązek odpowiedzieć w trybie dostępu do informacji publicznej, co zostało zrobione w sprawie, zgłoszonej przy pomocy aplikacji.

Zdaniem posła tego typu narzędzia to jedyna szansa na to, aby zaangażować młode osoby w sprawy miasta. "One nie pójdą do urzędu, nie będą do niego wydzwaniały i czekały, aż zostaną przekierowane do odpowiedniej osoby. Są już tym wystarczająco zniechęcone" - stwierdził.

Łodzianina 4.0 można już pobierać

Aplikację Łodzianin 4.0 można już ściągnąć. Jest dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników telefonów z systemem Android, a niedługo będzie dostępna także w systemie IOS.

"Zachęcam do korzystania z aplikacji i włączania się w sprawy miasta. Weźmy nasze sprawy w swoje ręce" - zaapelował Buda. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje