Reklama

Reklama

Andrzej Maciejewski z Kukiz'15 kandydatem na prezydenta Olsztyna

"Mieszkańcy Olsztyna są najważniejsi i to z nimi będziemy rozmawiać o problemach w mieście" - powiedział w piątek kandydat Kukiz'15 na prezydenta Olsztyna Andrzej Maciejewski. Według niego Olsztyn, jako stolica regionu, w ostatnich latach przestał się rozwijać.

"Mieszkańcy Olsztyna są najważniejsi, bo esencją każdego miasta są mieszkańcy i władza jest dla nich. Nieprzypadkowo spotykamy się obok Starego Ratusza i w miejscu centralnym, czyli na starówce, bo to miejsce umiera, a nie żyje" - powiedział.

Jak dodał, "to pokazuje stan wyjściowy Olsztyna - miasta bogatego w tradycje, ale takiego, które się gdzieś pogubiło". "Olsztyn stał się tylko z nazwy miastem wojewódzkim. Jesteśmy dziś miastem gminno-powiatowym" - wskazał kandydat Kukiz'15. Jego zdaniem wiele miast z Warmii i Mazur przeskoczyło Olsztyn w rozwoju.

Zapowiedź rozmów

Maciejewski zapowiedział, że we wrześniu ruszy cykl debat ogólnomiejskich, podczas których kandydaci będą rozmawiać z mieszkańcami Olsztyna o najważniejszych problemach i kierunkach rozwoju stolicy Warmii i Mazur. 

Reklama

"Nie spotkaliśmy się w żadnym ekskluzywnym miejscu, ale na ulicy, wśród naszych rodaków, i to z mieszkańcami Olsztyna będziemy rozmawiać i ich pytać o różne kwestie" - dodał.

Debiutanci z szansą?

Kandydat Kukiz'15 do sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego Henryk Falkowski przypomniał, że ugrupowanie to jest środowiskiem, które określa się jako pozasystemowe, dlatego w większości kandydaci na listach Kukiz'15 to debiutanci.

"Trudno, żebyśmy uczestniczyli w systemie, skoro powstaliśmy w 2015 roku, a ostatnie wybory samorządowe były w 2014 roku. Apelujemy do wyborców: 'odrzućcie tę wojnę plemienną, odrzućcie PO i PiS i zagłosujcie na nową siłę, która będzie zgodnie współpracować dla naszego regionu, a nie walczyć'" - dodał.

Listy do sejmików

Kukiz'15 zaprezentował liderów list do sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego - m.in. nauczyciela Henryka Falkowskiego, tłumaczkę Magdalenę Wernerowską, pracownika firmy z branży drzewnej Piotra Niedźwieckiego. Do rady miasta Olsztyna startują m.in.: teolog Michał Wojciechowski, architekt Janusz Prucnal i regionalista Rafał Bętkowski. Kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Elbląga jest przedsiębiorca Stefan Rembelski.

Start w wyborach na prezydenta Olsztyna zapowiedzieli już: Michał Wypij (Zjednoczona Prawica), Beata Bublewicz (Koalicja Obywatelska), radny Olsztyna Krzysztof Kacprzycki, a o reelekcję ubiegać się będzie Piotr Grzymowicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy