Reklama

Reklama

Andrzej Celiński nie będzie kandydatem SLD na prezydenta Warszawy

"Zarząd warszawskiego SLD cofnął w czwartek Andrzejowi Celińskiemu rekomendację do startu w wyborach prezydenckich w stolicy" - poinformowała PAP rzeczniczka Sojuszu Anna Maria Żukowska. Decyzja stołecznych władz Sojuszu ma związek z wpisami Celińskiego w internecie. Nieoficjalnie PAP podaje, że nowym kandydatem SLD będzie Andrzej Rozenek.

Andrzej Celiński ostatnio w wulgarny sposób zwrócił się na Facebooku do lidera stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i kandydata na prezydenta stolicy Jana Śpiewaka. Jego wpis był reakcją na wcześniejszy post Śpiewaka w sieci, w którym sugerował on, że Celiński ma związki z gen. Marianem Robełkiem, zamieszanym - według szefa WMW - w tzw. aferę reprywatyzacyjną. "Janie Śpiewaku z ciebie po prostu ch... (pisownia - PAP). Do sądu proszę. Nie o słowo. O treść Twojego wpisu" - to fragment postu, który Celiński zamieścił na Facebooku.

Lider WMW uznał, że kandydat SLD przekroczył granice dobrego smaku. "Kampania Celińskiego skończyła się zanim zaczęła" - ocenił Śpiewak.

Reklama

Rozenek kandydatem SLD?

Nowym kandydatem SLD na prezydenta Warszawy będzie były poseł i rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w Sojuszu.

Andrzej Rozenek należy obecnie do SLD. Raz już, w 2014 roku, kandydował na włodarza stolicy (utworzył własny komitet wyborczy). Otrzymał 2,28 proc. głosów w pierwszej turze wyborów.

Oficjalnie kandydatura Rozenka ma zostać zaprezentowana na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy