Reklama

Reklama

Adamowicz apeluje o zorganizowanie debaty wyborczej

Starający się o reelekcję obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaapelował do Uniwersytetu Gdańskiego o zorganizowanie debaty wyborczej. Zapowiedział też, że będzie pozywał w trybie wyborczym polityków używających w kampanii wyborczej "wyraźnych kłamstw".

Swój apel dotyczący debaty Adamowicz wygłosił na konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek w Gdańsku. 

"Istotą demokracji jest debata, wymiana myśli. Wyborcy, mieszkańcy mają prawo, a nawet to jest nasz obowiązek jako kandydatów, by poznali nasze poglądy, nasze wizje Gdańska" - powiedział Adamowicz.

"Dlatego zwracam się z apelem do środowisk akademickich, do Uniwersytetu Gdańskiego, o zorganizowanie na neutralnym gruncie debaty, w której - mam nadzieję - nikt z kandydatów na prezydenta miasta Gdańska nie odmówi uczestnictwa" - powiedział Adamowicz. Jego sztab wyborczy zapowiedział wysłanie stosownych listów do władz uczelni i kandydatów.

Reklama

"To wielkie ostrzeżenie"

Adamowicz dodał też, że cieszy się ze środowego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który postanowił, że premier Mateusz Morawiecki ma sprostować swoją wypowiedź na temat braku inwestycji infrastrukturalnych za rządów PO i PSL z 15 września br. 

"To też wielkie ostrzeżenie i dla premiera Morawieckiego, i dla wszystkich wypowiadających się w kampanii wyborczej, że nie wolno kłamać" - powiedział Adamowicz, zaznaczając, że "dzięki wyrokowi" wiadomo, że w "trybie wyborczym" można pozwać nie tylko kandydatów startujących w wyborach, ale też "polityków, którzy uczestniczą aktywnie w kampanii wyborczej".

Adamowicz dodał, że "jeśli pojawią się konkretne przypadki", zamierza korzystać z prawa do pozwów. "Bo te kłamstwa często padają z ust nawet nie samych kandydatów, co wspierających tych kandydatów polityków, ministrów, premiera czy prezesa Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

"Chcę powiedzieć wyraźnie, że nasz sztab również będzie występował na drogę sądową, jeżeli kandydaci bądź uczestnicy kampanii wyborczej ze strony tego, czy innego ugrupowania będą używali w kampanii wyborczej wyraźnych kłamstw" - podkreślił Adamowicz.

***

Weź udział w akcji #Wybieram Świadomie

Mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Lublina, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Szczecina! Zapraszamy do udziału w akcji #WybieramŚwiadomie.

Z jakimi problemami borykają się wasze miasta? Prosimy o wskazanie wyzwań, z którymi będą musieli zmierzyć się prezydenci po wyborach. 

Propozycje można przesyłać za pomocą formularza, znajdującego się TUTAJ. 

W temacie wiadomości prosimy o zaznaczenie, jakiego miasta dotyczy wiadomość.    

W następnym etapie akcji wybierzemy do każdego miasta sprawy najczęściej pojawiające się w wiadomościach od Was i zapytamy kandydatów na prezydentów, jak zamierzają sobie z nimi poradzić, jeśli wygrają wybory. 

#WybieramŚwiadomie. Akcja Interii na wybory samorządowe. Sprawdź szczegóły

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy