Reklama

Reklama

Adamczyk: Współpraca PiS z samorządem to nie tylko słowa

- Współpraca Prawa i Sprawiedliwości z samorządem to nie tylko słowa, jak nam zarzuca opozycja, ale to konkretne działania – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek przy budowanej obwodnicy Skawiny (woj. małopolskie).

Ministrowi towarzyszyła wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i władze Skawiny.

Adamczyk podkreślił, że budowa obwodnicy w Skawinie jest możliwa dzięki współpracy PiS z samorządem. "Współpraca Prawa i Sprawiedliwości z samorządem to nie tylko słowa, jak nam zarzuca opozycja, ale to konkretne działania" - mówił.

Wicepremier Beata Szydło również zwracała uwagę na ogromną rolę samorządów lokalnych w inwestycjach infrastrukturalnych. Ważna jest także zdaniem wicepremier inicjatywa samych samorządów, aby realizować projekty służące mieszkańcom regionu; samorządy - mówiła wicepremier - podejmują m.in. decyzje o współfinansowaniu programów.

Reklama

Budowa ostatniego fragmentu obwodnicy Skawiny, prowadzącej od drogi krajowej nr 44 do drogi wojewódzkiej nr 953, to koszt ok. 40 mln zł. Powinna ona zostać oddana do użytku na początku 2020 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy