Reklama

Reklama

Wybory samorządowe 2014

Zaskoczenie w Poznaniu. Jaśkowiak: Wygrałem autentycznością

Jacek Jaśkowiak (PO), który według szacunkowych wyników wygrał starcie o fotel prezydenta Poznania, podkreśla, że nie jest tym faktem zaskoczony, a swoją wygraną zawdzięcza autentyczności.

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsat News wynika, że przedsiębiorca Jacek Jaśkowiak (PO) otrzymał 57,6 głosów, a Grobelny, dotychczasowy włodarz miasta, urzędujący od 16 lat uzyskał poparcie 42,4 proc. Podczas wieczoru wyborczego Jaśkowiak powiedział, że nie jest zaskoczony wynikiem. "Od wielu miesięcy rozmawiałem z poznaniakami i poznaniankami na ulicy i te nastroje były wyczuwalne, to wisiało w powietrzu. Cieszę się z tego zaufania i mam też świadomość, że za mną ten łatwiejszy etap, trudniejszy rozpocznie się w poniedziałek" - podkreślił.

Reklama

Jak ocenił, wygrał autentycznością. "Tym, że jestem zawsze blisko ludzi. (...) Słyszałem: +ja pana nie znam, ale taki profesor z uniwersytetu ekonomicznego jest najbardziej racjonalny wyborem+. To było bardzo miłe" - powiedział.

Z kolei Ryszard Grobelny pogratulował swojemu kontrkandydatowi. "To jest dobra okazja, żeby podziękować poznaniakom za 16 lat współpracy, za to, że na mojej drodze pojawiło się wielu wspaniałych ludzi, którzy wiele dla mnie znaczyli i wiele mnie nauczyli. Za to, że udało nam się w Poznaniu bardzo wiele osiągnąć" - mówił.

Dodał, że widzi, iż poznaniacy chcieli nowego rozwiązania, nowego prezydenta. "Pozostaje mi w tej chwili gratulować panu Jackowi Jaśkowiakowi sukcesu wyborczego; tego, że uzyskał wsparcie poznaniaków i życzyć mu, żeby mu się udało jak najwięcej ze swojego programu osiągnąć" - powiedział.

"Oczywiście, że jesteśmy smutni; oczywiście, że nie chciałem przegrać, że chciałem wygrać, ale dzisiaj jest taki werdykt poznaniaków, trzeba to uszanować i pogratulować zwycięzcy" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje