Reklama

Reklama

Wybory samorządowe 2014

Zaskakujący ruch Schetyny. Kopacz: Nie ma konfliktu

W dolnośląskiej PO jest konkurencja, ale nie ma konfliktu - powiedziała w czwartek premier Ewa Kopacz. Skomentowała w ten sposób udział szefa MSZ Grzegorza Schetyny w konwencji należącego do PO, ale nie popieranego przez tę partię obecnego prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.

O konflikcie w dolnośląskiej PO mówi się od jesieni zeszłego roku, kiedy to obecny szef MSZ Grzegorz Schetyna przegrał wybory na przewodniczącego regionalnych struktur tej partii z byłym europosłem Jackiem Protasiewiczem. Protasiewicz doprowadził do koalicji PO ze środowiskiem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, czemu sprzeciwiał się Schetyna.

W konsekwencji część działaczy Platformy kojarzonych ze Schetyną nie znalazła się na listach wyborczych w wyborach samorządowych. Dotyczy to m.in. obecnego prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. W tym mieście PO poparła kojarzonego ze środowiskiem Dutkiewicza Marka Obrębalskiego.

Reklama

Kopacz pytana w czwartek w Środzie Śląskiej (Dolnośląskie), podczas wizyty w fabryce firmy BASF, o obecność Schetyny na konwencji Zawiły, zapewniała, że w dolnośląskiej Platformie nie ma konfliktu.

- Obecność Grzegorza Schetyny na konwencji kandydata należącego do PO nie oznacza udzielenia mu mandatu poparcia. Jest kandydat zaakceptowany przez zarząd partii w regionie i jego niewątpliwie popiera cała Platforma. Sympatii Grzegorza Schetyny do poszczególnych osób nie mogę zabronić - mówiła premier.

- Ja (w dolnośląskiej PO) nie odnotowuję sporów, odnotowuję konkurencję, która może niektóry przeradzać się w zbyt ostrą konkurencję, ale nie jest to spór - dodała.

PO na Dolnym Śląsku poprze również związanego z Dutkiewiczem prezydenta Świdnicy Wojciechowa Murdzka, który po raz czwarty ubiega się o prezydenturę w tym mieście. Partia udzieli również poparcia samemu Dutkiewiczowi, który rządzi Wrocławiem już trzecią kadencję.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne