Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie we Francji. Najnowszy sondaż

We Francji opublikowano najnowszy sondaż poparcia przed wyborami prezydenckimi. Pierwsze miejsca zajął w nim centrysta Emmanuel Macron (23%), który wyprzedził szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen (22%) i reprezentującego skrajną lewicę Jean-Luca Melenchona (19,5%). Pierwsza tura wyborów już w najbliższą niedzielę.

Takie rezultaty przyniósł we wtorek sondaż ośrodka Ifop-Fiducial.

Jak pisze "Paris Match", Le Pen straciła od początku miesiąca ponad 4 punkty procentowe i spadła na drugie miejsce. Melenchon ma minimalnie wyprzedzić kandydata centroprawicy Francois Fillona, na którego zagłosować ma 19 proc. wyborców.

"Paris Match" podkreśla, że na kilka dni przed zaplanowaną na niedzielę pierwszą turą wyborów walka między kandydatami jest bardzo zacięta; pierwszego i czwartego kandydata dzieli różnica zaledwie czterech punktów procentowych. Piąty w kolejności socjalista Benoit Hamon ma uzyskać zaledwie 8 proc. głosów.

Reklama

Co trzeci Francuz nie zagłosuje

Badanie Ifop-Fiducial przeprowadzono w dniach 14-15 kwietnia; wzięło w nim udział 1851 osób. Według agencji Reutera około 30 proc. uprawnionych do głosowania Francuzów może nie pójść na wybory.

Drugą turę wyborów prezydenckich we Francji zaplanowano na 7 maja. Weźmie w niej udział dwójka kandydatów z najlepszymi rezultatami z najbliższej niedzieli.

Zdecydowany faworyt drugiej tury

W drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji centrysta Emmanuel Macron zdecydowanie pokona szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) Marine Le Pen - wynika z opublikowanych we wtorek rezultatów sondażu Opinionway.

Jeśli Macron i Le Pen awansują do drugiej tury, zaplanowanej na 7 maja, to na centrystę zagłosuje 64 proc., a na szefową FN 36 proc. uczestników głosowania.

-----
Interia nad Sekwaną: Od 21 kwietnia będziemy relacjonować wybory prezydenckie we Francji prosto z Paryża (i nie tylko). Wypatrujcie naszych korespondencji, zdjęć, materiałów wideo. Zapraszamy!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje