Reklama

Reklama

Le Pen łagodzi stanowisko w sprawie euro

Liderka Frontu Narodowego łagodzi ton wypowiedzi na temat wspólnej waluty euro. Do niedawna mówiła o rezygnacji ze wspólnej waluty i końcu z członkostwem w Unii Europejskiej. Druga tura wyborów, która zdecyduje o tym kto będzie nowym prezydentem Francji już za tydzień - 7. maja.

Do tej pory Marine Le Pen twierdziła, że gdy zostanie wybrana prezydentem Francji - wyprowadzi kraj z Unii i ze wspólnej waluty euro, którą obwinia o rosnące bezrobocie, trudną sytuację gospodarki i o niepokoje związane z malejącą siłą nabywczą pieniądza.

Liderka Frontu Narodowego nie ukrywa, że dla niej euro jest "martwe". Jej zdaniem od lat słyszy się, że nie jest to waluta wiarygodna, budząca zaufanie. Według Marine Le Pen trzeba rozmawiać z innymi państwami w sprawie wyjścia z eksperymentu, który, według niej, zakończył się, porażką.

Reklama

Teraz kandydatka na prezydenta nieco złagodziła swoje stanowisko mówiąc, że euro należy zostawić jako walutę wielkich firm robiących interesy na arenie międzynarodowej, a w życiu codziennym przywrócić franka francuskiego. Jej zdaniem to ożywi gospodarkę i rynek zatrudnienia.

Według ekonomistów to będzie katastrofa finansowa kosztująca trzy miliardy euro rocznie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy