Reklama

Reklama

​"Bardzo serdeczna" rozmowa telefoniczna Emmanuela Macrona i Angeli Merkel

Prezydent elekt Emmanuel Macron, który wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich we Francji, po zwycięstwie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - podało otoczenie Macrona. Był to pierwszy międzynarodowy kontakt nowo wybranego prezydenta Francji.

"Rozmawiali około 10 minut i była to bardzo serdeczna rozmowa" - podały francuskie źródła. Dodały, że Macron potwierdził w rozmowie, że szybko ma zamiar udać się do Berlina.

Reklama

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert napisał po rozmowie na Twitterze, że Merkel wyraziła Macronowi uznanie za jego zaangażowanie w kampanii wyborczej na rzecz "zjednoczonej i otwartej na świat" Unii Europejskiej. "Decyzja francuskich wyborców jest jasnym opowiedzeniem się za Europą" - powiedziała szefowa niemieckiego rządu. Merkel cieszy się na "ścisłą i pełną zaufania" współpracę z nowym prezydentem - napisał rzecznik.

Emmanuel Macron zdobył w niedzielę 65-66,1 proc. głosów w II turze wyborów prezydenckich we Francji - wynika z opublikowanych po zamknięciu lokali prognoz ośrodków sondażowych. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9-35 proc. głosów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy